Kai meette huomenna röihin?
Maanantai on
Niin ja julkisen sektorin lompakkoloisemista ei lasketa ryöksi.
Kommentit (17)
Vierailija kirjoitti:
Mitä väliä?
Älä nyt raivoo, hommaa ryöpaikka!
Menen yksityiselle hyvin pärjäävälle firmalle ryöharjoitteluun. Pomo sanoi, että ei ole varaa palkata juuri nyt ryöntekijöitä, mutta harjoittelemaan voidaan tuore maisteri aina ottaa. Lupaili mahdollista ryöpaikkaa sitten syksymmällä! Ymmärrän että ryötä on tehtävä ja talkoilla Suomi saadaan nousuun.
En mene, sanoin itseni irti muutama kuukausi sitten. En jaksanut hyväpalkkaista vastuullista työtä, josta jäi käteen vain murut verojen jälkeen.
En mene, menen ropiskelemaan. Mutta onneksesi kuitenkin ralmistun melko pian ja sitten voin mennä röihin.
En. Meen opiskeleen, että pääsen sun pomoks ja pääsen antaan sulle kenkää.
En, meen röuluun. Olen vielä näes sen verran nuöri, etten vielä pääse röihin.
Olemme elättejä 2kk vauvani kanssa, joten ryöt
[ ] kinostaa
[x] ei kinosta
Vierailija kirjoitti:
Maanantai on
Niin ja julkisen sektorin lompakkoloisemista ei lasketa ryöksi.
Sen lisäksi, että olet ärsyttävä, olet näemmä vähän yksinkertainenkin. Toivottavasti seuraavan kerran, kun sinä tai joku läheisesi tarvitsee lääkäriä, poliisia, palomiestä tai jotain muuta julkisen sektorin lompakkoloisijaa, nämä ovatkin päättäneet jäädä kotiin, koska heidän tekemisiään ei kerran lasketa röiksi. Idiootti.
Noo en, hullu paljon röitä tekee, viisas selvii vähemmällä.
Menen sinne julkiselle sektorille. Jos ei sitä tässä lasketa työksi niin taidan mennä sitten 8 tunniksi harrastamaan.
En mene, ei kinosta. Ukko menkööt, on sen verta pöllömpi.
Kukahan hullu sutki on palkannu röihin? Jos sulla meinaan röitä ön.
Vierailija kirjoitti:
Menen sinne julkiselle sektorille. Jos ei sitä tässä lasketa työksi niin taidan mennä sitten 8 tunniksi harrastamaan.
Vähän aiheen vierestä, mutta nyt kun on mahdollisuus kysyä niin kysäisempäs tätä. Kumpi on ap:n ja muidenkin mielestä pahempi: julkisen sektorin lompakkoloinen vai työtön?
Työtön maksaa valtiolle vähemmän, mutta minä kuitenkin teen jotain raahani eteen siellä "ei röissä".
T: tuo huomenna harrastelemaan menevä
Mitä väliä?