Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Radio Suomipopin "monipuolinen" ohjelmisto:

Vierailija
24.01.2016 |

Ohjelmat: Aamulypsy, Aamulypsy, Aamulypsy

Musiikki: Cheek, Cheek, Cheek

Mainokset: Muistaa äänestää Aamulypsy vuoden radio-ohjelmaksi ja Jaajo vuoden radiojuontajaksi, Cheekin konsertti, Muistaa äänestää Aamulypsy vuoden radio-ohjelmaksi ja Jaajo vuoden radiojuontajaksi, Cheekin konsertti, Muistaa äänestää Aamulypsy vuoden radio-ohjelmaksi ja Jaajo vuoden radiojuontajaksi, Cheekin konsertti

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä en voi käsittää miksi tämä on niinkin suosittu radiokanava

Vierailija
2/3 |
24.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

No kyllä.

Toisaalta Aamulypsy on ainoa mitä niillä on. Se joku tyyppi "soita vartissa niin saat liput Cheekin konserttiin" aamun jälken on aivan surkea ja sitten on se urpo Jenni Alexandrova ja joku mies sen kanssa, jotka luulevat, että Suomi = Sanomatalo. Sitten tuleekin "aamulypsy tunnissa", juuri kun on päästy "aamulypsy highlightista", jolla noi kaksi muuta ohjelmaa täyttää puolet lähetyksestä.

Suomipopia kuunnellessa luulisi, että Suomessa on ainoastaan 5-6 biisiä: Motherfucking darra, se joku tyllihamettani ratsaan -luritus, lähtisitkö kanssani- ja muutama muu Vain Elämää veto, Apulannan uusin ja Jari Sillanpää ei ilmeisesti ole ikinä tehnyt muuta musiikkia kuin sen "hei älä ikinä enää".

Autossa tota kuuntelen, kohta kyllä kääntyy kanava.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
24.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jännä ettei Turmion Kätilöitä soiteta vaikka Petra Kalliomaa on sen basistin eukko.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän neljä