tyytyäkö huonoon seksiin vai vaihtaako miestä?
Me ollaan oltu jo 16 vuotta yhdessä ja mieheni on ainoa seksikumppanini. Seksi ei ole koskaan sujunut. Heti ekalla kerralla mieheni valitti että mulla on suunnattoman löysät paikat. Ei ole myöskään ikinä halunnut katsoa minua "rakastellessa". Miejuiten makaa tyyny naamalla ja antaa mun tyydyttää itsensä. Jos itse viittii jotain tehdä niin vääntäytyy johonkin ihme asentoon ja nylkyttää puolilöysällä munalla noin tunnin, ei tule ja mun täytyy sitten "hoidella" hänet em. tavalla. Itte en saa ko. toimituksesta mitään. Ainoastaan lasten saaminen on ollut ko. toimituksessa se mikä minua kiihottaa edes vähän. Niitä onkin kuusi, mutta nyt alkaa olla luku täysi ja ikääkin vähän liikaa. Harmittaa kun ei ikinä voi nauttia seksistä.
Epäilen että mieheni on oikeastaan homo, koska hän on muutenkin älyttömän naisellinen. Kampaa ja letittää hiuksiaan koko ajan, valkkailee vaatteita sävy sävyyn, nälkuttaa siivouksesta, tulee toimeen vain meidän tytön, ei poikien kanssa yms.
Onko tää nyt mun valinta jonka kanssa täytyy elää loppuelämä, vai voinko lähteä metsästämään uutta munaa jostakin? Varsinkin nuoret parikymppiset himottaisivat tällaista 40+ lädya ;)
Kommentit (10)
Mä olin nuorena niin iloinen siitä että ylipäänsä miehen sain, ja lapsia, että jätin ikävän olon huomiotta....
Mä olin nuorena niin iloinen siitä että ylipäänsä miehen sain, ja lapsia, että jätin ikävän olon huomiotta....
Ja tällaisen kusipään kanssa olet ollut 16 vuotta??!?!! Huh huh!!
Luulitko tosiaan, ettet voi saada parempaa miestä?
Ei huono seksi ole koskaan vain toisen syytä
provosta en osaa sanoa mitään, mutta tietyllä tavalla tuntuu tutulta.
Minäkin olen miettinyt mieheni kenties olevan homo, enkä vain sen takia, että hän ei ole muuten kiinnostunut seksistä kuin puhtaasti tyhjentävänä toimituksena.
Minustakin tuntuu,että hän on jossain kaukana poissa... vaikka haluaakin yhtyä minuun harva se päivä. Ja yhdessä ollaan muuten oltu jo yli 20 v.
Lapsia hän ei ole halunut liiemmilti - yksi tyttö meillä on, mutta hoitoon hän ei koskaan osallistunut, vaikka juttuseurana on mitä mainioin aikuinen nyt isommalle teinille.
Myös minun mieheni pukeutuu mielellään, valitsee niin pinkkiä kuin muitakin hempeitä värejä, ruiskuttelee itsensä hajusteisiin ja vahtii, että jokainen esine on omalla paikallaan kotona. Ja NÄTISTI, pliiss, on hänen toivomuksensa.
"Miehistä kännäilyä" hän ei ole koskaan sietänyt, sillä - niinkuin hän sanoo, ei kestä, että kontrolli karkaisi - siksikö, että kenties silloin tulisi sanottua se, mitä itsekin häpeää ja pelkää tunnustaa: tykkään miehistä.
Minä tiedän, että olen idiootti, että elän tässä suhteessa ja unohdan täysin omat seksuaaliset tarpeeni ja toiveeni - se, että olisin "vain kelvannut" miehelle, ei silti oikein sovi minuun, vaikka myönnettäköön: aviovaimona on melko hyvä asema tässä yhteiskunnassa, oli mies sitten minkälainen nahjus tai paska muuten...
Ei huono seksi ole koskaan vain toisen syytä
eli mitenkäs minä voin muuttaa sen seksin paremmaksi?
Suosittelen ottamaan asian puheeksi, ellette ole vielä jutelleet. Vois pistää miehenkin miettimään, onko jossain vikaa, jos ei tunnu luontevalta. Ehkä löydätte jotain yhteistä kivaa, josta tykkäätte, jos alatte virikkeitä etsiä. Ainakin miettisitte yhdessä, missä mättää, jos ei seksi luista. Ei sitä piä huonoakaan seksiä sietää.
Ei huono seksi ole koskaan vain toisen syytä
eli mitenkäs minä voin muuttaa sen seksin paremmaksi?
Jos et ole huomannut niin seksissä on vähintään kaksi ihmistä.
Mitenkäs kaksi ihmistä ratkoo ongelmiaan? PUHUMALLA, jos itse ei osata edes puhua tai ollaan jo niin solmussa ettei solmu kaksistaan puhumalla aukea niin hommataan terapeutti.
Välillä tuntuu että tälle palstalle eksyy aina tämän maan fiksuimmat ihmiset...
Minäkin olen miettinyt mieheni kenties olevan homo, enkä vain sen takia, että hän ei ole muuten kiinnostunut seksistä kuin puhtaasti tyhjentävänä toimituksena. Minustakin tuntuu,että hän on jossain kaukana poissa... vaikka haluaakin yhtyä minuun harva se päivä...
Eli mies haluaa seksiä kanssasi harva se päivä, vaikka ei ole juuri seksistä kiinnostunutkaan? Luuletko todella, että homomies haluaisi naista edes tyhjentävänä toimintana...? Homo miehesi tuskn on missään tapauksessa, Bi -puolesta en osaa tuntematta tapausta veikkailla.
Se pinkkiin lenkkiasuun pukeutuva keskustelutaitoinen mies ei välttämättä ole sen "homompi" kuin virttyneissä farkuissa taapertava murahteleva "remonttireiska", joten stereotypiat kannattaa unohtaa tyystin. Mutta asia on toki tärkeä parisuhteen kannalta, joten kissa vaan rohkeasti pöydälle.
...huono provo...tuskin kukaan tosissaan edes kehtaisi moista kirjoittaa. Aikamoinen uhrautuja saisi olla, jos "16 vuotta yhdessä...Seksi ei ole koskaan sujunut" (muuta kuin tyyny naamalla).