Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko ihan ok?

Vierailija
19.11.2015 |

0let sairaslomalla erittäin traumaattisen tapahtuman vuoksi ja saat tietää että lähin esimiehesi haukkunut sinua sähköpostissa, reklamoinut vaikka tietää, ettet pääse edes vastaamaan kyseiseen viestiin?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
19.11.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up

Vierailija
2/4 |
19.11.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No ei ole. Työsuojavaltuutettuun yhteys. Tuo on törkeää ja väärin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
19.11.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kävin työpaikalla viemässä sairaslomatodistukset ja luin samalla sähköpostini. Tuli niin selkäänpuukotettu olo. :( En tajua kuinka kenelläkään on pokkaa tehdä niin, jos tietää mitä minulle on tehty ja miksi olen sairaslomalla.

Vierailija
4/4 |
19.11.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuli sellainen olo että en ole tervetullut työpaikkaani takaisin. En ymmärrä miten julmia ihmiset ovat. Olin pelännyt hakea tärkeitä tavaroitani ja sain paniikkioireita pelkästä ajatuksesta. Tilinumeroni ja laskuni olivat työpöytäni laatikossa. Lopulta oli pakko käydä koska sairaslomatodistus piti lähettää kiireisesti sisäisessä postissa. Sähköpostia ei olisi pitänyt avata, sillä nyt olo on entistä pahempi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme viisi