Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tinder-parit ei juttele mulle mitään

Vierailija
27.09.2015 |

Vitun tasa-arvo tekee pullamössömiehiä. Minä ilmaisen kiinnostukseni mutta en lähe miehiä aktiivisesti iskemään.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
27.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Häh? Ai että miehen pitää tehdä aloite Tinderissäkin?

 

Itse kyllästyin Tinderiin juuri tästä syystä kun naiset olettavat että Tinderissä on enemmän miehiä kuin naisia ja että tästä syystä naisten ei tarvitse tehdä aloitetta.  Oli miesten enemmistö totta tai ei niin joka tapauksessa en rupea tekemään aloitetta jokaiselle Tinder-matchille vaan siksi että minulla on penis jalkojen välissä ja matchillani on pimppa.  Muutamalle olen tehnyt, mutta kaikille en rupea. Tätä menoa miehet kaikkoavat yksi kerrallaan Tinderistä.

 

-Mies-

Vierailija
2/7 |
27.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainoot miehet jotka Tinderissä tuntuu tekevän aloitteen on jotaa ulkomaalasia yhden yön jutun kalastelijoita. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
27.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aina laitan jonkun avauksen kun tulee tinderissä mätsi. Ihan pelkälle naamakuvalle vaan on hiton vaikea keksiä mitään nasevaa avausta, pari riviä tekstiä tai kuva jossa on jotain harrastuksesta muutakin kuin joka profiilissa olevat laskettelu/sukellus/vuorikiipeily -kuvat helpottaa hauskan ja persoonallisen avauksen tekemistä. Ja joku vastauskin olisi kiva saada jos on sydäntä alunperin painanut ja minä vaikka vartin käyttänyt siihen että miettii hauskan avauksen.

Vierailija
4/7 |
27.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mies siis #4.

Vierailija
5/7 |
27.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitten voi vika olla myös siinä että painat sydäntä vain kaikkien komeimmille miehille joilla voi olla satoja mätsejä eiväkä ehdi tai jaksa jokaiselle laittaa mitään. Siitä kun hiukan laajentaa skaalaa voi saada paremmin viestittelemään ehtiviäkin.

Vierailija
6/7 |
27.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä mulle tosi moni kirjoittelee ja ihan mukaviakin. Toki mukana on ollut pari pelkän seksin perässä juoksijaa, mutta kirjoittelunhan voi lopettaa ja parin poistaa heti kun tuntuu siltä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
27.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voithan itse aloittaa vaikka sanomalla moi!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yksi kaksi