E-pillerit vaan unohtui
Eilen illalla oli kolme pilleriä rästissä pe, la ja su..
Saa nähdä miten tää vaikuttaa. Lähdettiin la reissuun ja en muistanut niitä mukaan. Ajattelin että su aamuna kotiin ja pilleri naamaan.
Enpä muistanut että pe oli jäänyt myös ottamatta ja kotimatka venyi. Tervetuloa vauva, jos on tullakseen. Nyt jännitetään miten käy!
Kommentit (9)
Vähän outoa tulla tänne kertomaan unohtamisesta noin. Haetko oikeutusta?
No älä harrasta yhdyntää nyt pariin viikkoon. Kannattaisiko kokeilla rengasta? Tarvitsee muistaa vain kahdesti kuussa. Ja siinä säästää rahaakin.
Luin vielä selosteen, tein kuten kuului. Pillerit on alkupään pillereitä, eka viikko. Kyllä on nolo olo, miten voi näin unohtaa. Sanoin jo miehelleni, että katsotaan miten käy. ap
[quote author="Vierailija" time="21.09.2015 klo 12:34"]Vähän outoa tulla tänne kertomaan unohtamisesta noin. Haetko oikeutusta?
[/quote]
Vertaistukea.
Unohtui juu, ja toivot lasta? Vitun kusipää. Toivottavasti miehesi löytää paremman.
Olet raiskaajaakin kuvottavampi. "Unohtui".
Itselläkin unohtuu valitettavan usein, yksi tai useampi. Eipä ole ainakaan vielä käynyt mitään, 9 vuotta pillerinkäyttöä takana. Oon ajatellut et veressä on varmaan jatkuvasti sellaiset hormonimyrkyt, ettei tässä näemmä raskaaksi tulekaan. Onneksi vielä ei ole suunnitelmissakaan.
Riippuu ihan siitä millä viikolla pillerit unohdit ottaa. Kannattaisi varmaan katsoa lääkeselostuksesta? Mutta jos on ok että lapsi tulee niin ei pitäisi olla hätää.