Onneksi en ole kouluth. En pystyisi katsomaan silmiin
vanhempia joiden teinini olisin ohjannut salaa heiltä aborttiin
Kommentit (4)
Jos koulu tekee lapsesta lastensuojeluilmoituksen, sen perusteet tulee kertoa vanhemmille. ( tämä ihan yleisohjeena esim. koulukuraattoreilla) Eikös 14-vuotiaan abortti ole peruste huolelle lapsen kasvusta ja kehityksestä? -> eli lastensuojeluilmoituksen peruste.
Eli voisko joku oikea kouluth kertoa miten käytännössä näissä asioissa edetään?
Paljonko koulun th tapaa nuorten vanhempia? Varovaisen arvion mukaan - suurinta osaa ei koskaan. Joten älä nyt ap tuion takia heitä urahaaveitasi jorpakkoon :D:D:D
Pienellä paikkakunnalla kaikki tuntee kaikki....
Vierailija - 16.01.11 09:45 (ID 11888234)
Paljonko koulun th tapaa nuorten vanhempia? Varovaisen arvion mukaan - suurinta osaa ei koskaan. Joten älä nyt ap tuion takia heitä urahaaveitasi jorpakkoon :D:D:D
Ehkä koulun keittiöstä löytyisi jotain duunia? Tai voisitko olla naispuolinen talonmies? Jos siis polte sinne koululle töihin on kova.
Paljonko koulun th tapaa nuorten vanhempia? Varovaisen arvion mukaan - suurinta osaa ei koskaan.
Joten älä nyt ap tuion takia heitä urahaaveitasi jorpakkoon :D:D:D