Häviääkö FB-tili jos sitä ei käytä?
En ole käyttänyt Facebookia aikoihin ja nyt unohdin jo salasanankin. En nyt mitenkään enää pääse sinne. Onkohan siinä joku aikaraja, että jos sitä ei käytä niin se lakkautetaan?
Kommentit (6)
että miksen ole pitkään aikaan kirjautunut sisään jne. Tein tuon feikkiprofiilin ensin ja sitten vasta oikean.
Ei se häviä vaikka sen poistaisi.
tietoa. Luepas ne helpit uudelleen ja ajatuksella.
Miksi teit feikkiprofiilin ensin?
Omia henkilötietoja en hevillä anna minnekään, jotkut muutkin sivustot jos kysyy _oikeaa_ nimeä jne niin annan silti useimmiten tekaistut tiedot. Mut enhän mä varsinaisesti mitään kunnollista tuolla tehnyt kun ei ollut kavereita jne. Tosi vaikealta tuntui käyttää. Silloin tällöin käyn muuten edelleen stalkkaamassa tuttuja tuolla feikkiprofiililla, minä kun olen niitä foliohattutätejä jotka epäilevät että profiilista käynneistä voi jäädä joku jälki (ehdotus kaveriksi tai jotain...)
et profiilit ei koskaan poistu kokonaan.Mä just testasin.Poistin profiilini ohjeita käyttäen viime vuoden keväällä,kirjauduin äskön sisään eli puoltoista vuotta myöhemmin niin et ilmoitin unohtaneeni salasanan.Sekunnissa mun sähköpostiin tuli ohjeet uudesta salasanasta ja siellähän se mun profiili oli.Mitään muuta ei tarttenut tehdä joten ei poistu mut sen saa ikuisesti piiloon kavereilta yms.
että miksen ole pitkään aikaan kirjautunut sisään jne. Tein tuon feikkiprofiilin ensin ja sitten vasta oikean.