Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Altistaako kiusaamiselle?

Vierailija
09.05.2014 |

Meillä on sellainen tilanne että joudutaan muuttamaan miehen töiden takia toiselle paikkakunnalle ja mietitään asumisvaihtoehtoja. Me jo pitkästi yli nelikymppiset vanhemmat ei todellakaan haluta ruveta perustamaan sinne elämää isoine omakotitaloineen, joten harkitsemme että myisimme talomme ja siirtäisimme uudelle paikkakunnalle pikkuruisen mutta rakennusteknisesti vakituiseksi asunnoksi kelpaavan, sievän ja uuden mökkimme ja rakentaisimme siihen lisäksi autokatoksen ja pari talviasuttavaa huonetta lisäksi. Lopullisena suunnitelmana viettää vanhuus taas jossain ihan muualla. Tämä olisi meidän mielestä hyvä ratkaisu mutta entä meidän lapsen - kaverit asuu isoissa taloissa ja hän lilliputtirakennusten pihapiirissä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
09.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itseäni kiusattiin lapsena, koska asuimme liian suuressa talossa. Haukuttiin porvariksi. Suo siellä, vetelä täällä. Minä opin sen, että aina on ihmisiä, jotka kiusaavat. Parasta on se, että et piittaa siitä. Tärkeintä on, että sinä ja läheisesi tiedätte sen, mikä on elämässä oikein ja tärkeää. Opetatte lapsillenne sen, ja on ihan sama missä asutte.

Vierailija
2/3 |
09.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulostaa hirveän vaivalloiselta. Miksi ette osta/vuokraa kerrostalo- tai rivariosaketta uudelta paikkakunnalta?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
09.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="09.05.2014 klo 09:02"]Kuulostaa hirveän vaivalloiselta. Miksi ette osta/vuokraa kerrostalo- tai rivariosaketta uudelta paikkakunnalta?

[/quote]

No koska me inhotaan rivarissa ja kerrostalossa asumista :D.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi kolme