napero-haalarit
Minkälaisia kokemuksia on napero-merkkisistä haalareista? Onko ollut käytössä hyvät?
Kommentit (4)
Ei meillä ole menneet miksikään pesuissa niin kuin kakkonen sanoi heillä käyneen. Naperon ulkovaatteista meillä ei tosin ole kokemusta, mutta eiköhän vastaa aikalaila cirafin vaatteita eli ei mitenkään erityisemmin vedenpitäviä tms, mutta muuten ihan hyvät vaatteet.
Meillä ei kyllä ole vastaavia kokemuksia, vaikka paljon napero vaatteita olikin käytössä kun tuplat oli pienempiä.
Naperon 62-senttiset ulkoiluhaalaritkin meillä oli, ja ihan uuden veroisina pakkasin ne pois, ei menneet pesuissa miksikään..
naperon välikausihaalarit ja ihan hyvin on toimineet. Vesikelillä vedetään kurikset siihen päälle.
ei erityisen hyvä mutta normaalikäytössä riittävä, jos ei hae erityisominaisuuksia vaatteelta. Naperon collegevaatteet kyllä kulahtavat välittömästi ekassa pesussa ja menevät ihmeen koppuroiksi, vaikka pesee ihan normaalisti.