Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kylläpä kirka puhututtaa ihmisiä miksiköhän ??????????

Vierailija
04.02.2007 |

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
04.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset


A) Kirka on julkisuuden henkilö. Kirka antoi kuolemalle kasvot (vrt Tsunamissa Aki Sirkesalo antoi kasvot meille joilla ei ollut läheisiä siellä)



B) Kuolema yleensä kiinostaa ihmisiä. Jokainen kuolee joskus, mutta pelottavalla tavalla se on kiinostava asia kuitenkin.



C) On ihmisiä jotka olivat Kirkan faneja. Tai me muut ihmiset joiden mielestä Kirka vaikutti ihan sympaattiselta mieheltä, jonka biisejä satunnaisesti mielellään kuunteli

Vierailija
2/6 |
04.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei mitään ennakkovaroitusta tai sairautta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
04.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja mikä tärkein, valitettavasti, palsta on täynnä turhautuneita mammoja, joiden päivään spekulointi ja pyörittely tuo huvia.

Sitten syntyy erimielisyyksiä, riidellään, ketjut kasvavat.

Vierailija
4/6 |
04.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kirka oli ollut niin pitkään suomalaisessa julkkiselämässä ja musabisneksessä mukana, että tietenkin se kolahtaa kaikkiin. Juice oli ollut pitkään sairaana, se oli tavallaan odotettua jo, menehtyminen. Kirkan tapaus tuli yllätyksenä.



Kaikilla on varmasti jokin Kirkaan liittyvä muisto. Isäni kertoili keskiviikkona käyneensä Kirkan keikalla vuonna 1982. Minä taas muistan barbieni tanssahdelleen Kirkan tahtiin 1980-luvun lopulla.

Vierailija
5/6 |
04.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllähän Kirkan kuolema antoi ennakkovaroituksia lähipiirissä, mutta niistä vaiettiin julkisuudessa. Meille tavallisille ihmisille kuolema tuli kuin salama kirkkaalta ilkelmä taivaalta. Kirka oli niitä harvoja kunnollista elämää eläviä julkkiksia, piti huolen terveydestään, jonka ihmiset nyt viimeiseksi odottivat yllättäen potkaisevan tyhjää. Ilmaan jäi varmasti tuhat kysymystä, joihin haluamme vastausta. Siksi se kuolema niin puhuttaa.

Vierailija
6/6 |
04.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

olen aina tykännyt Kirkasta ihmisenä,hänen lauluistaan ja kraakkuvasta äänestään. että silleen. teillä on nyt sitten tuiskut,wikholmit ym ym

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme kahdeksan