Keskitetäänkö teillä johonkin kantis/bonus-korttiin?
Kommentit (11)
ja nyt käydään eniten Cittarissa. Aina silloin tällöin käydään Euromarketissa. Lähikaupoista lähimpiä on k-market ja Siva, joissa käydään aina välillä.
on pääasiallisesti käytössä. Muutkin kortit löytyy ja niitä käytetään, jos on jotain tarjouksia tai muuten käydään heidän kaupoissaan.
Meidän kolmen hengen pienillä menoilla kertyy bonusta joka kuukausi useita kymppejä (tankataan ABC:llä), joten olemme huomanneet, että keskittäminen kannattaa.
Nyt kun rakennetaan, niin ostetaan paljon kamaa (tarjousten perusteella tietty) paikallisesta Agrimarketista, joten marraskuussakin bonukset olivat lähes 400 euroa. :-)
Ennen muuttoa keskitettiin s-bonukseen, ja se olikin parempi systeemi, onneksi pian lähelle aukeaa taas s-bonuskauppa!
Vakuutukset Tapiolassa jne. Pienituloisille joka sentti on tärkeä. S-ryhmässä sitä paitsi meidän perheen ruokakorikin on halvin. Jopa halvempi kuin Lidlissä. (UHT-maidot kyllä haetaan Lidlistä)
ainakin kertyy n 15-20¿/kk ja ostoksemme ovat 400¿ luokkaa. Eli ihan mukavasti pienilläkin ostoksilla.
Bonuksen saa kerran vuodessa, mukava saada kerralla isompi potti koko vuoden ostoista. Bonussetelin voi vaihtaa käteiseksi ja käyttää miten haluaa.
Viime vuonna alennuksista syntyneitä etuja 380 euroa + plussaseteleitä 480 euroa.
s, ainoa ruokakauppa siedettävän matkan päässä...=)