Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä eroa on jos raahaa lapsen

Vierailija
24.03.2009 |

kilometrin välein. Koneesta ei.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
24.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pitää pausseja ja jaloitella. Muutenkin lapsen mahdollinen kiukuttelu häiritsee vain omaa väkeä, lentokoneessa saa tuskailla kiljuvan lapsen tai lapsien kanssa joiden metelistä kärsivät muutkin matkustajat.



lisäksi mahdolliset koneenvaihdot ja odottelut kentällä.

Vierailija
2/6 |
24.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

10h autossa pohjoiseen tai 10h lentokoneessa Thaimaaseen?



Mieheni on valmis viemään lapsen autolla pohjoiseen sukuloimaan, mutta ei voi lähteä perheen kanssa Thaimaahan lomamatkalle koska lento aika niin pitkä.



Rahasta ei ole kiinni. MIten perustella Miehelle?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
24.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

että lentokoneessa on mukavampaa! Lapsen mielestä on jännää lentää, ja voi kyllä ottaa pieniä kävelyitä milloin vaan , eikä matkan teko keskeydy tai pitene siitä!

Sitä paitsi voi ottaa välilaskullisen lennon esim intian kautta .Lentokoneessa on sitä paitsi elokuvia ym kivaa. Ja yleensä lapset kyllä nukkuu melkein koko lentomatkan ajan ja hups ollaan jo perillä. Autolla ajo on arkipullaa, yäk!

Taitaa itse vaan haluta sukulaisiin ja käyttää tekosyynä lentämisen pituutta..

Vierailija
4/6 |
24.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

kokemuksia on runsaasti. Automatkat on taas yhtä tuskaa, niitä ei kestä kukaan.

Vierailija
5/6 |
24.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

useamman kerran vuodessa tuo 10-12h autolla Lappiin ja Thaimaahan ja Venezueelaankin ollaan lasten kanssa päästy ilman ongelmia ja huutokonserttia. Ongelma on miehesi korvien välissä.

Vierailija
6/6 |
24.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

menisi matka nopeaan ja tapaisitte sukulaisia, ja samalla näkisitte miten lapsi koneessa käyttäytyy

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä yhdeksän