Onko joku saanut apua aikuisiän akneen jostain kosmetiikka/puhdistussarjasta?
Rupeaa kyrsimään, kun finnit vaan kukkii vaikka ikää 34v. Roaccutan kai auttaisi, mutta sitä en haluaisi syödä.Olisko mitään hyvää puhdistussarjaa, pliis?
Kommentit (8)
Akne-ihokin kaipaa kosteutta (vaikka yritin kaikin konstein finnejäni kuivattaa). Diane Nova -pillerit toivat parhaan avun.
t.kolkyt ja risat
Välillä laitan ongelma-alueille Vidmerin akneiholle (" vihreä" sarja) tarkoitettua tujakampaa hoitovoidetta.
ei mulla pahana oo koskaan tosin ollut mutta siis nyt ei oo mitään lukuunottamatta joitain pieniä satunnaisia ...ja nyt on siis lomalla ehkä tullut käytettyä ei ihan joka päivä. suosittelen muutenkin menemään lääkäriin, sieltä saa parhaan avun. toikin siis on reseptillä kuten kakkonen jo sanoi.
Saako sen reseptin ihan kunnan omalääkärin kautta vai pitääkö olla ihotautilääkäri. Vaiko helpoiten yksityisen kautta.
ja alettua hoitamaan ihoa aamuin illoin sarjalla tuotteita, tällä hetkellä sinkkipitoiset Garnierin tuotteet...ihan ruokakaupasta...on olleet näkyvin apu.
Kolmessa viikossa akne hävisi, ensimmäisen viikon aikana väliaikaisesti paheni ensin mutta helpotti jo viikon jälkeen.
Biothermin Acnopur-sarja. Aikas tyyris, mutta mulla auttoi T: N33-v
Lisäksi jos vielä voisit jonkun sykliinikuurin syödä. Tulee ihana iho, mustapäätkin lähti! Suosittelen.