Eka ja tokaluokkalaisten viikonloppu läksyistä!
Eli annetaanko teillä vl läksyjä? Meillä tämä sama tiukkatäti on antanut melkein joka vl 1 ja nyt 2 luokan ajan aina läksyjä!!!!
Ärsyttää, koska minäkin jätän työt viikonlopuksi sinne duuniin ja siellä ne mua odottaa maanantaina halusin tai en!! Mutta siis viikonloppu on lepäämistä ja rentoutumista varten minusta:)
Mitäs mieltä ootte?!
Kommentit (4)
Jos vastustaa läksyjä periaatteessa sen ymmärrän, mutta että tehdään ongelma siitäkin minä päivinä niitä läksyjä annetaan.
Hirveän vähän niitä läksyjä on yleensä meillä annettu, minusta koululaisilta voisi vaatia enemmänkin. Hitainpien tahtiin menee koko luokka.
ikinä viikonlopuksi läksyjä. Asutaan Kajaanissa.
Tänään oli matikkaa. Läksyihin meni aikaa ehkä 15 minuuttia. Eipä taida juuri stressata.
siitä minäkään tykkää.. Meidän pojat on vaihtelevasti saaneet niitä läksyjä viikonlopuksi. Molemmat kakkosella, eri luokilla. Jotenkin semmonen tuntu, että " tiukempi" ope antaa useammin noita v. loppu läksyjä..