Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ei lainkaan jälkisupistuksia? Onko muita?

01.12.2006 |

Muistan hyvin miten tuskallisia jälkisupparit olivat varsinkin toisen synnytyksen jälkeen, mutta nyt kolmannen jälkeen en ole tuntenut niitä juuri ollenkaan. Kovasti kyllä neuvolassa ja laitoksella varoiteltiin että mitä useampi lapsi, sitä kovemmat jälkisupistukset. Onko muille käynyt näin päin vai olenko ihan outo lintu? Mietin jo pitäisikö kysyä neuvolasta onko syytä huoleen..?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
01.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

En muista että esikoisestakaan suurempia ois ollu. (Tokan jälkeen (käynnistetty, kuollut vauva) ei ollut lainkaan). Nyt kolmannen jälkeen oli parina päivänä imettäessä. Kotona ei muistaakseni enää ollut ja vauva oli alle 2vrk kun kotiuduttiin. Eli enpä juurikaan ole jälkisuppareista kärsinyt.

Vierailija
2/2 |
01.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla tosin ekasta en edes muista moisia, tokasta oli ihan selviä ja kolmannesta ulvoin kaksinkerroin sängyllä, burana auttoi, jos tajusi ennen imetystä pyytää hyvissä ajoin. Neljännestä niitä oli, mutta ei ollenkaan noin kovia, tosin vuotoa oli heti alkuunsa tosi runsaasti, lieneekö sillä merkitystä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla