hyvät luistimet koko 25-26
Etsisin hyviä (ja laadukkaita) luistimia tytölle, jonka jalan koko on 25. Mistä olette viime aikoina ostaneet hyvät luistimet (pääkaupunkiseudulla)? Ei kai missään ole tarjouksia näin ennen joulua? Onko noin pienellä jalan nrolla hyviä luistimia? Kannattaako ollenkaan ostaa mitään ensiluistimia vai onko tavallisia vielä tuon numeroisia?
Kiitti etukäteen.
Kommentit (4)
ostat poikien luistimet. Esim. Bauerilta löytyy. Poikien on paljon tukevammat. Ja se on oikeastaan kaikkein tärkein ominaisuus pienen luistelijan luistimissa. Hintaa on uutena noin 50.-. Käytettynäkin kannattaa ostaa mutta ei sovittamatta. Muista tarkistaa että kantakuppi ja nilkan alue kengässä ovat kovia.
aikanaan ns. ensiluistimet eli sellaiset sisätossukat ja päällä kova osio...(onpas hankala selittää). Mutta tietänet ensiluistimet? Meistä ne olivat loistavat ja kestivät hyvin kaksi talvikautta. Kannattaa kuitenkin teroittaa terät. Poika oppi sen jälkeen potkimaankin oikein : )
Ehdottomasti kuitenkin " piikittömät" terät!!
nakyy ainakin olevan tyttöjen harjoitusluistimia. Koot 25:stä alkaen. Normaalihinta 29,90e, nyt 24,90e. Minni-merkkiset, väri punainen, karvavuori ja terän kärjessä ei ole piikkejä.