Lastenhoito apua Klaukkalassa.. MISTÄ-APUA?
Hei,
Onko teillä antaa vinkkejä mistä voisi kysellä luotettavaa lastenhoito apua Klaukkalan suunnalla? Olen yrittänyt keksiä kanavia mistä lähteä hakemaan mutta nyt näyttää toivottomalta. Olemme vasta muuttaneet ja mieheni työn vuoksi ajoittainen apu lasten hoidossa olisi enenmmän kun korvaamatonta. Jos kenellekään tulee mitään mieleen niin tietoa tänne vaan. MLL on ylibuukattu (eli kysytty on sieltä).
Kommentit (2)
itse olen asunut klaukkalassa 5 vuotta, naimisissa ja nyt on 1-vuotias lapsi. Käyn töissä kaupassa, vuorotyö. Itselläni on yksi kaveri rajamäellä jos tarvitsen apua lastenhoidossa. sukuni ja kaverini asuvat 450km päässä. Jos haluat niin voitaisiin keskustella sähköpostitse lisää tai vaikka tavata jokupvä..? Jos vaikka minusta olisi joskus tarvittaessa apua ensihätään..?
t.Erja Juvenius
juvenius@luukku.com
tai jos lyhytaikaista apua tarvitset, kysy Klaukkalan avoimelta päiväkodilta. Siellä on jonain päivänä viikossa lapsiparkki (muutaman tunnin iltapäivällä, yhtenä pvänä viikossa) mutta kai siitäkin kaiketi apua joskus on.
Neuvolassa voi muuten olla kanssa yhteystietoja, kysele :)