Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Rukka-kurakintaiden koosta ja kurakintaiden käytöstä kyselen

26.02.2008 |

Päiväkodissa laitetaan kurakintaat Reimatec-kintaiden päälle. Tyttö on 2,7 v ja ostin hänelle Rukkan vuorettomat kurakintaat kokoa S. Onkohan koko oikea? M-koko oli niin reilu, että meni melkein äidinkin käteen.



Mitä teillä on kurakintaiden alla? Sormikkaat vai oikein kintaat, kuten vaikka Reimatec? Meillä on tähän asti pärjätty ilman kurakintaita, kun olen ajatellut, että vesitiiviit Reimatecit ajaa saman asian. Mitä mieltä muut ovat? Käytättekö kurakintaita ja mitä niiden alle pistätte? Tietääkö joku noista Rukka-kintaiden kokojutuista? Mikä koko olisi oikea kolmivuotiaalle?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämän takia mä en vie päiväkotiin kurahanskoja... Siellä on joka päivä kahdet Reimatecit ja niillä pärjäävät.

Vierailija
2/3 |
26.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Isolta koko näytti, mutta kädessä oli myyjän mukaan sitten kuitenkin sopiva.



Meillä ei kurahanskoja aiemmin ole ollut, mutta olen lopen kyllästynyt pyykkäämään noita kalvorukkasia päivittäin. Ajattelin, että josko fleecevuorillisiin kurarukkasiin lika ei tarttuisi niin kovasti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on yleensä kurarukkasten alla puuvillalapaset tai sitten villaiset, jos on kylmempi keli. Joskus ovat kyllä laittaneet päiväkodissa ihan topparukkasetkin alle...Mutta puuvillalapaset ovat toimineet oikein hyvin, sellaiset " tarhalapaset" eli merkiltään Kivat.