Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Koska ja miten allergia ilmennyt?

02.09.2006 |

Meillä 1,5kk tyttö joka ollut erittäin helppo ja tyytyväinen lapsi. Hormoninäppylöitä ollut poskissa ja kaulassa nyt n. 3 vkoa. Tänään illalla itki hysteerisenä aivan selvästi vatsaansa. Mielestäni en ole syönyt mitään erikoista joten jäin miettimään että näinköhän näppylät hormoninäppyilöitä vaiko allergiaa? Nyt näppylät kuivuneet ja posket ovat tosi kuivat, kannattaisiko niitä rasvailla vai tuleeko heti uusia näppylöitä ja jos kannattaa niin minkälaisella rasvalla? Koska esim. maitoallergia alkanut ja mitkä olleet oireet? Vai ovatko oireet heti synnyttyä? Kiitos kaikille jotka viitsivät vastata!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
03.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä poika oli itkuinen ja mahavaivainen jo synnytyssairaalassa, mutta käsittääkseni oireet voivat tulla myös myöhemmin.



Poskiin voi laittaa ihan tavallista perusvoidetta tai öljyä. Meillä käytössä essexin voide ja Ceridalin öljy. Jos ei kotoa löydä, apteekista löytyy apua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla