Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ticketin Concept Store Tukholmassa

05.02.2008 |

Olemme menossa Tukholmaan lasten kanssa maaliskuun alussa. Haluaisin poiketa tuolla Ticketin omassa myymälässä. Muutama kysymys:



- kuinka kaukana se on keskustasta, kävelymatka?

- hintataso, onko halvempaa, kalliimpaa kuin Suomessa?

- valikoima, ilmeisesti erittäin hyvä?



Olen jo jotain lapsille ostanut kevääksi, mietin, kannattaisiko malttaa nyt mielensä kuukauden ajan ja jättää loput ostokset tuonne Tukholmaan.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
22.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tulipa vielä yksi kysymys mieleen. Voihan liikkeessä maksaa Visalla? En viitsisi Ruotsin kruunuja vaihtaa hirveästi, jos en löydäkään ostettavaa.



Tuli mieleen tätä kysyä, kun meillä kävi " huonosti" edelliskesän Tanskan reissulla. Käytiin Ticketin omassa myymälässä Köpiksen pohjoispuolella poikkeamassa. Siellä oli hyvät alet meneillään ja keräsin sitä sun tätä sieltä mukaan. Mentiin kassalle ja siinä selvisi, että kaupassa ei käy Visa-kortti lainkaan. Lähin automaatti olisi ollut reilun kilsan päässä, eli ostokset jäi ostamatta. Laitoin tuon huonosti-sanan heittomerkkeihin siksi, että mies oli oikein tyytyväinen, kun äippä ei päässyt vinguttamaan Visaa eli kävi huonosti tai " huonosti" ;-)

Vierailija
2/5 |
22.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

viime viikolla tuolla olin, 50% aletavaraa oli puolet (pienestä) liikkeestä, hajakokoja lähinnä. Loput kevätuutta ja Uffo-haalari sieltä mukaan tarttuikin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
05.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ticketin liike sijaitsee ihan keskustassa, NK:n kulmalta on sinne muutaman sadan metrin kävelymatka (ehkä n. 200 m).



Hintataso on sama kuin suomessa mutta valikoima jotain ihan muuta =) Eli paljon myös sisävaatetta, sekä malleja ja värejä joita en ole suomessa nähnyt. Joten voin suositella lämpimästi siellä käyntiä.



siellä saattaa olla vielä jotain ale-tuotteitakin jäljellä, riippuen siitä kuinka nopeasti saavat uutta tilalle (ja mitä alevaatteita on vielä jäljellä).

Vierailija
4/5 |
06.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta alet on varmaan jo loppuneet. 25.1. alkoi final sale, jossa kaikki oli puoleen hintaan: myös juuri Suomen kauppoihin tulleet rain drop-puvut...

Vierailija
5/5 |
06.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja koska liike on iso niin yleensä aletavaraa riittää tosi pitkälle vaikka uutta mallistoa tulee samaan aikaan.