Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ikääntyi puolessa vuodessa 10 vuotta

Vierailija
16.01.2015 |

Nyt on hyvät neuvot kalliit. En ole ikinä ollut hirveän hyvä kauneus/ihonhoito jutuissa.  Aika perusseteillä on aina menty. Putsarit ja perus kosteusvoiteet ovat käytössä. Kesäisin SPF päivävoide.

Muutama päivä sitten kuitenkin järkytyin, koska näin tuttavaani, joka on alle 35 ja viimeisen puolen vuoden aikana on muuttunut niin, että jos en tietäisi niin veikkaisin iäksi ainakin 45. Iho oli harmaansävyinen, mutta punotti, ihan hirveästi ryppyjä tullut ja jotenkin eloton. Hän ei tupakoi, ei ole mitään sairautta, syö terveellisesti, liikkuu paljon, huolehtii itsestään, eikä elä mitenkään rankkaa elämää- aikalailla päin vastoin. Mutta auringossa oleilee todella paljon, niin on aina tehnyt. Voiko siis pelkkä auringonpalvonta aiheuttaa tuollaisen äkki-ikääntymisen?!?!

En oikeasti halua parin vuoden päästä näyttää samalta kuin hän, joten kaipaisin nyt hyviä vinkkejä ihonhoitoon, elämäntapoihin yms.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
16.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mistä tiedät millaista elämää viettää jos harvoin näette?

Vierailija
2/6 |
16.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ollaan aikoinaan nähty hyvin useinkin ja hän on sellainen ihminen, joka kertoo aina kaikki asiansa, hyvät ja huonot, kaikille. Hyvin avoin tyyppi siis. Tuli elämäntilanteiden takia puolen vuoden breikki näkemisiin ja kuten sanottu, olin todella järkyttynyt siitä miten hän oli ikääntynyt. Kroppa on edelleen hoikka ja nuorekas, mutta kasvot ihan keski-ikäisen. Ihon sävy on pilalla ja ryppyjä todella runsaasti.

Muuta huonoa elämäntapaa en hänellä keksi, paitsi todella runsaan auringonpalvonnan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
16.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Talvella iho näyttää monella ankealta; päivetys on hävinnyt, pakkanen ja kuiva ilma tekevät tuhojaan myös. Keväällä tilanne paranee.

Vierailija
4/6 |
16.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Auringosta saa kauniin rusketuksen ja D-vitamiinia. Ennenaikainen vanheneminen on pikkuasia.

http://www.cbsnews.com/news/trucker-accumulates-skin-damage-on-left-side-of-his-face-after-28-years-on-the-road/

Vierailija
5/6 |
16.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä tiedän naisen joka todella ryppyinen.
Sillä on 14-v. poika enkä tiedä sen ikää, mutta
polttaa ja on laiha ja liikaa ollut auringossa.
Nämä ainakin vanhentaa!

Vierailija
6/6 |
16.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Terveellinen ruoka sopivasti liikuntaa ei tupakkaa tai liikaa aurinkoa. Muuta et voi asian hyväksi tehdä kaikki ikääntyy jopa sinä :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän neljä