Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kristityt, jättäkää uskonto ja kutsukaa totuuden henki luoksenne

Vierailija
16.01.2015 |

Totuus on ihana asia. Kun aamulla herää, puhaltaa kaikki ilmat ulos ja vetää keuhkot täyteen totuuden raikasta ilmavirtaa.. aaahhh. Jokainen uloshengitys kuljettaa vanhaa totuutta ulos ja jokainen sisäänhengitys imee uutta ja tuoretta totuutta sisään. On mahtava tunne, kun tietää että sitä keuhkoissa kiertävää totuuden puhdasta ilmaa ei kukaan voi riistää sinulta pois. Jokainen epälooginen vasta-argumentti sinkoaa rintakehästäsi takaisin tuplaten tehonsa matkalla kohti vastustajasi rusina-aivoja. Totuus, järki ja logiikka. Aaaahhh!

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
16.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap:n höpinöillä ei ole tekemistä kristillisen Totuuden Hengen kanssa.

Vierailija
2/6 |
16.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nimenomaan! Aamen!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
16.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Väsynyt provo, ei jatkoon.

Vierailija
4/6 |
16.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No hei kristityt!!! Voitteko kertoa miksi kun oletta kerran niin uskossa niin miksi haalitte itselle enemmään ja enemmään. Haalitte öljy, kultaa, miksi ostatte velaksi isot talot ja miksi ostatte mersija ja muita uusia ja kalliita autoja??? Miksi naiset pukeutuivat niin paljastavasti ja seksikkästi-myös seurakunnankokoukseissa! Miksi kadehditte toisia eikä teette parannustaa, vaan menette piilon Kristuksen taakse??? Jeesuus käski antamaan omaisuutta ja seurata häntä. Käskii tulla hänen luokse murtunen mieleen ja särkyneen sydämmiin, käskii rakastaa lähimmäistä!
Oletko kristitty täyttänyt nämät pienet pyynnöt??? No kuinka sitten voit haukkua muita uskontoja ja kuinka voit tuomita, kun et itsekään mitään yllä mainituista pystyt toteuttaa. Et pystyy olemaan esimerkki.
Minä uskon Jeesukseen, mutta tämä vouhutus ja tekopyhyyttä on niin ...sanoisinko mistään...on tää jännä että kristityt kuvittelevat pääsevänsä taivaseen vaikka tää lähimmäisrakkaus käy työksi ja tää tuomitseminen on teidän lempipuuhaa. Anteeksi.

Vierailija
5/6 |
16.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="16.01.2015 klo 16:19"]

Ap:n höpinöillä ei ole tekemistä kristillisen Totuuden Hengen kanssa.

[/quote]

No kristillisillä sen hengen kanssa on ehdottomasti vähiten tekemistä. Uskonto ja totuus ovat aina vihollisia, vaikka joskus olisivatkin järkiaviossa pakkotilanteen tullen. Järki kun on kuitenkin sillä tapaa ehtymätön luonnonvara, ettei valta-asemaan päässyt uskonto ihan kokonaan voi julistautua järjettömyyden lähettilääksi. Joku seremoniallinen rooli sille totuudellekin pitää jättää. vaikka sitä sitten ruoskittaisiin ja raiskattaisiin kaikki illat ja yöt.

Vierailija
6/6 |
16.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uskovaisten ongelma: Kaikki haluaa taivaaseen mutta kukaan ei halua kuolla.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan yksi