Pitäisiköhän erota?
Olen seurustellut mieheni kanssa kolme vuotta. Asumme kummatkin eri paikkakunnalla ja nähdään toisiamme joka toisen viikon välein. Miehellä on entisestä avioliitosta kolme lasta, minulla ei yhtään ja on tehnyt asian selväksi ettei halua lapsia. Miehellä on todella kiireinen ja stressaava työ, lapset ja harrastukset. Alussa kaikki meni loistavasti, mutta nyt olen ruvennut haaveilemaan yhteisestä tulevaisuudesta ja muuttoa yhteen. Mies vastustaa asiaa, ja ei halua vielä muuttaa yhteen. En jaksa enään odottaa " turhaan" jos mies ei halua tulevaisuutta kanssani. Hän sanoo, että rakastaa paljon, mutta ei halua mitään muuta vielä. Minäkin rakastan kovin häntä, mutta tuntuu että ei tästä mitään tule.
Lisäksi meillä on ikäeroa 14 vuotta. Minä olen 23vuotias ja mies 37vuotias.
Kommentit (2)
Miksi näette niin harvoin ja vähän kerralla? Ehkä miehesi pelkää muutosta ja haluaa että lapset "tottuvat" sinuun hyvin ennen muuttoasi
Olen töissä eri paikkakunnalla. Joudun aina vaihtamaan työvuoroja ja sumplimaan mitä ihmeellisimmin asioita, että voidaan olla yhdessä. Aina tietysti nähdään milloin hänelle sopii.
Miksi näette niin harvoin ja vähän kerralla? Ehkä miehesi pelkää muutosta ja haluaa että lapset "tottuvat" sinuun hyvin ennen muuttoasi