Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mihin pääsisi edullisimmin ranta/kaupunkilomalle?

Vierailija
13.04.2013 |

Oikeastaan hakusessa olisi kohde pitkälle viikonlopulle. Kaupunkiloma ehkä, mutta rantaakin sais olla. Viime kesänä olimme Nizzassa ja jotain sen tyylistä ehkä, mutta tosiaan emme ehtisi olla varmaan kolmea yötä pidempään.

 

Omatoimimatka käy, mutta lennot pitäis saada parilla sadalla eurolla per nuppi.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
13.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Millainen kohde on esim. Gdansk?

 

ap

Vierailija
2/3 |
13.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Gdanskissa olimme viime kesänä ja oli sateista ja kylmää heinäkuussa. Ihan viehtättävä kaupunki, ja junamatkan päässä hienot rannat, jossa kyllä kävimme, mutta 18 astetta ja merituuli ei uimaan houkutellut:) Mutta mies on käynyt siellä aikaisemminkin, ja silloin taas oli elokuulla todella helteistä.

Auton vuokraaminen oli tosi halpaa, ja kävimme sillä sitten Malborkin linnassa. Kuten myös keskitysleirillä, mikä oli yksi mielenkiintoisimpia matkavierailukohteitani, kaikessa kauheudessaan.

Gdanskissa on hirveän halpaa. Esim. vissypullo maksoi parikymmentä senttiä:D Historiasta kiinnostuneelle tai shoppailuintoiselle siellä löytyy kiinnostuksen kohteita. Aika lähellä hotelliamme oli suuri kauppakeskus, jossa oli yli 200 liikettä, teini tykkäsi kovasti:)

Ihan erilainen paikka tuo on kuin Nizza, jossa myös olen käynyt.

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lennot tuonne oli jotain parikymppiä per naama, tosin matkalaukku maksoi sitten melkein saman verran, kun mies sen välttämättä mukaan tahtoi. Wizzairilla lensimme ja siitä ei ole kyllä moitteen sanaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan kahdeksan