Oululaiset! Mistä ostatte lastenvaatteet?
Olen ihan jömähtänyt stocka/HM-linjalle itse (1v lapseni kanssa) ja ihmetteln, mistä Oulusta edes saa näitä "hienompia" merkkejä, vaikkapa Molo (?). Okei, Anton&Ninassa käymme toppavaateostoksilla, POP:lla Zeppelinissä pari krt vuodessa, mutta muuten käyttövaatteet on HM, KappAhl, Lindex, Stocka. Stockan yläkerrassa käydään siellä pikkuputiikissa joskus, mutta poikavauvalle siellä oli tosi huonosti mitään kivaa. Onko Oulussa edes muita kauppoja?
Kommentit (3)
saa muuten netistä tilattuna halvemmalla. En muista noiden nettiputiikkien nimiä, mut monet kaverit tilaa netistä isompia eriä, ja säästävät aika lailla.
ostella netistä niitä itselle mieluisimpia merkkejä. Minä asun Oulussa, mutta käyn lastenvaateostoksilla aina Rovaniemellä (käydään samalla katsomassa opiskelukavereita). Menee hermot Oulun ahtaissa putiikeissa, kun lapset on kuitenkin otettava mukaan. Rovaniemellä voi hurauttaa suoraan motarilta Revontuleen ja kaikki lastenvaateliikkeet on näppärästi vierekkäin, ilman kynnyksiä ja harvemmin niissä on ruuhkaakaan. Kaikki mitä tarvitsee löytyy tosi nopeasti. Jos sulla on joskus sinnepäin asiaa, niin käys shoppailemassa. :)
niinku kaikissa muissaki kaupungeissa.