oikeanpuoleinen alavatsakipu
Olisin kysellyt mistä voi johtua oikeanpuoleinen alavatsakipu/hieman epämiellyttävä nippailu/vihlonta. Parisen vikkoa sitten illasta oireili oikealta puolelta alavatsaa, ensi kipu tuntui lähinnä liikkuessa epämiellyttävältä, mutta seuraavana yönä kun kipu oli kovempi, ja painellessani aristeli alavatsan oikealta. Epäilin jo umpisuolentulehdusta, mutta kipu hävisi muutaman tunnin sisällä kokonaan..Kävi myös ovulaatio tuolloin mielessä, mutta kun tunsin sen jo muutamaa päivää aiemmin..nyt pari päivää olen taas tuntenut jotain ylimääräisiä nipistelyjä oikealla alavatsalla, kuukautisista voi tosin johtua, ku ne mitä luultavimmin ovat tuloillaan parin päivän sisään.
Kommentit (6)
Ihan kun kuvailisit mun ovulaatio kipujani, nyt 40v useammin synnyttäneenä ovulaatio tuntuu juuri kuvailemaltasi.
Ja tietty hyvin sopii että pari viikkoa ovulaatiosta on kuukautiset tulollaan.
24-vuotias 2 lapsen äiti, muttei ovulaatio ole koskaan tuntunut noin voimakkaalle. Ovulaation olen tunnistanut kuitenkin, mutta oireet ovat ollaat tuntemuksia..ei kipua. Mut voihan olla että nekin muuttuvat. Kiitos vastauksestasi -ap-
Oletko käynyt sukupuolitautitesteissä?
24-vuotias 2 lapsen äiti, muttei ovulaatio ole koskaan tuntunut noin voimakkaalle. Ovulaation olen tunnistanut kuitenkin, mutta oireet ovat ollaat tuntemuksia..ei kipua. Mut voihan olla että nekin muuttuvat. Kiitos vastauksestasi -ap-
Itsellä alkoi toisen lapsen jälkeen olla oikein tuskat, joita kesti ovulaation aikana useamman päivän kun munarakkula ensin kasvoi ja sitten puhkesi. Samaten menkkakivut tuntuvat enimmäkseen oikealla.
käynyt sukupuolitautitesteissä. En pidä sitä mhdollisena vaihtoehtona. Menkkakivut ovat kyllä minulla lasten tekemisen jälkeen tulleet, ennen en tiennytkää mitä ne menkkakivut on, mutta esikoisen jälkeen ovat olleet todella kipeät toisinaan, joskus vähemmän. täytyy seurata jos seuraavasssa kuussakin tulee ovisaikoihin, niin sitten se varmaan johtuu siitä.
...