Meneekö taksialalle kaikenlaiset pervot? Esim. se yks nuori nekrofiili, Sannan tappaja
Kommentit (6)
On kahdesti taksi alkanut ehdottelemaan, tosin toisella kertaa se tarjos mulle ilmaisen kyydin, kun oli nähnyt mut harhailemassa rahattomana, joten jospa tää tyyppi ajatteli saada sen pari kymppiä luonnossa. Mulle ei yleensä ventovieraat ehdottele, joten olen tullut siihen tulokseen että pervoja on.
en usko, että kaikki ovat jotain hulluja, hei helou
en usko, että kaikki ovat jotain hulluja, hei helou
on pari kolme kertaa TAKSIkuski ehdotellut kyytiä jos maksan luonnossa. Jos ei takseihin edes voi luottaa humalassa ollessaan niin mihin sitten???????
Suoraan vankilasta moni menee taksiautoilemaan. Lisäksi on vielä se bonus, että monet naiset ovat kiimoissaan ja ympäripäissään ehdottelemassa koko ajan ties mitä. Kaverini mies ajaa taksia ja on kuulemma jokaviikkoinen tapahtuma ja moneen kertaan kun yöllä baarista kotiin menevä nainen ehdottelee ties mitä. Samoin kuskeista osa on ihan mielisairaita ainakin Helsingissä, täällä on varmaan suurin pula kuskeista kun ei kukaan suostu tuohon hommaan.
Mielenkiintoinen yleistys. Taksialalla on varmasti aikamoinen läpivirtaus ja ihmisiä jokalähtöön. Pervoja ja rikollisia löytyy varmaan muistakin ammattiryhmistä.