Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

menisittekö tänään kylään, jos eilen lapsi ripuloi viimeksi?

Vierailija
27.02.2007 |

itsellä oli sunnuntaina vielä vatsataudin oireita, mutta eilinen ja tämäpäivä oireettomia.. En jaksaisi millään olla kotona lapsen kanssa enää koko iltaa, kun sairastellessa tullut oltua neljän seinän sisällä ihan riittämiin.. (ja siis muutenkin hoidan lasta kotona joka päivä) miehelläkin just työmatka.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
27.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

voithan kysyä isäntäperheeltä sopiiko heille että tuodaan mahatauti tuliaisiksi.



Anoppi ja appiukko juuri sairastuivat, kun menivät sunnuntaina kylään perheeseen, jossa oli perjantaina ripuloitu. Nyt ovatkin sitten aika heikkona kaksi vanhusta..

Vierailija
2/5 |
27.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Anna nyt hyvänen aika sen lapsen toipua ripulista kunnolla! Mitäs jos käy kyläpaikassa vielä vaikka oksentelemaan tai ripuloimaan uudestaan?! Etkä sinä nyt kovin montaa päivää ole " joutunut" kotona olemaan. Kyläpaikkasi varmasti on kiitollisempi siitä että jäätte kotiin kun tulette sinne tartuttamaan ripulitautia! Se tarttuu vielä!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
27.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pidän vähintään 3 päivää väliä. Lastentaudit tarttuu niin helposti.

Vierailija
4/5 |
27.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sanon tämän ihan kaikessa ystävyydessä, mutta ajattele nyt vähän.

Vierailija
5/5 |
27.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juuri puhuin lääkärin kanssa samasta asiasta, ja kaksi päivää ripuloinnin loputtua pitää olla eristyksissä. Voihan sitä ulos mennä, jos ei ole muiden kanssa tekemisissä. Mä kävin eilen lapsen kanssa ulkona, sunnuntaina loppui ripulointi. Mutta huomenna vasta lähdetään ihmisten ilmoille.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä kahdeksan