Suurin pudottaja on niin nolo
Kommentit (20)
Tosiaan, kaikki astelivat ihan samanlaisina tai jopa lihavampina lavalle muutamaa finalistia lukuunottamatta! On vähän eroa jenkkiversioon.
Voittaja oli kieltämättä ihan hyvännäköiseksi muuttunut. Juontaja oli niin pökkelö kuin vain tällaisessa ohjelmassa olla vaan voi.
Olisin mielenkiinnolla nähnyt myös ne 2 jotka eivät päässeet paikalle. Mari ja Omo olivat nyt hyvännäköisiä, Ina oli tiputtanut paljon.
Toki finalistit olivat huikean näköisiä muodon muutoksesta. Veijolla on vielä vähän matkaa mutta hyvä alku.
Mun mielestä ne 2 miestä olivat todella noloja. Oisko ollut Juha ja Seppo. Niiltä ei ollut kyllä yhtään tippunut lisää. Selityksiä vaan että polvi ei kestä talven liikuntaa. Ruokavaliollahan sitä pääasiassa laihdutetaan.
miten hän pystyi seisomaan niillä, puhumattakaan että otti jopa muutaman askeleen?
ihmettelin kanssa sitä Omoa! Mitä hittoa se oikein jörötti siellä pahantuulisena?
Aika uskalias valinta lavalle joka muodostuu portaista :D.
Tuota Omon vaiteliasuutta myös ihmettelin. Mieshän oli esim. todella hyvännäköinen ja hoikka. Oli selvästi sovittu ettei puhu mitään. Miksi? Suomentaito epäilytti? Tuskin sentään. Perheriita?
Yleensä laihtuminen nuorentaa tuonikäistä mutta Kaisusta tuli sen myötä aikuisen näköinen. Lihava Kaisu oli jotenkin ihmeellisen avuttoman ja infantiilin oloinen.
Toinen upean muodonmuutoksen kokenut oli se kampaajatyttö, vau.
huomion vei juontajan kengät, mutta toisesta syystä. En saanu katsetta irti ku olivat niin upeat. Tahtoo samanlaiset!!
Niissä ei ollut mitään "huorahtavaa" ????
Eräskin käveli lavalle minihameessa ja luuli, ehkei kukaan tajua että painoa on tullut lisää.
Tosiaan, kaikki astelivat ihan samanlaisina tai jopa lihavampina lavalle muutamaa finalistia lukuunottamatta!
Tänä vuonna oli selkeästi enemmän pelaajia mukana eikä todellisia elämäntavan muuttajia. En kyllä kehtaisi mennä ohjelmaan, jos en olisi yhtään laihtunut!
Omoa ei haastateltu ollenkaan? Hän kyllä näytti muutenkin tosi vihaiselta..
Monella kilpailijalla oli todella isot vaatteet päällä ettei heistä huomannut olivatko laihtuneet vai ei.
Itse olisin kaivannut vähän enemmän sisältöä kertauksen sijasta. Olisi ollut kiva kuulla millaisella ruokavaliolla kilpailijat ovat olleet yms.
Kaikkien kilpailijoiden nykypainot olisi pitänyt kertoa rehellisesti ja verrata sitä lähtötilanteeseen! (+/-)
mua ihan hävetti katsoa ohjelmaa, ja Omo nyt oli sitten kaikesta noloin. Mökötti kuin pikkulapsi...
Hienostihan finalistit oli laihtuneet ja onnea voittajalle, mutta voi luoja ne muut. paitsi se kaisun isä ja se toinen mimmi joka oli laihtunut tosi paljon.(olihan omokin laihtunut tosi paljon mutta kun se mökötti, niin sitä ei lakseta)
Finaali oli huonosti tehty ja lähinnä tunsin myötähäpeä juontajan kanssa, tee nyt siinä sitten hyvää viihdettä.
Eli ihan surkea ohjelma...
Eivät kehdanneet näyttäytyä kameralle nykykunnossaan.
Eivät kehdanneet näyttäytyä kameralle nykykunnossaan.
Kenestäkään ei tullut hoikkaa. Kaikki vieläkin tuollaisia punkeroita.
puolessa vuodessa voi saada timmin kropan jos laihtuu 40-50kg. sitä löysää ei todellakaan saa noin vaan pois. se kyllä näkyy paidan läpi.
Mielestäni muutama oli onnistunut hienosti tavoitteessaan.
Kenestäkään ei tullut hoikkaa. Kaikki vieläkin tuollaisia punkeroita.
Läskileirin loputtua eli hyvin oli omaksunut laihdutuksen!! Jes!!
Kaikkien kilpailijoiden nykypainot olisi pitänyt kertoa rehellisesti ja verrata sitä lähtötilanteeseen! (+/-)
kaikki paitsi finalistit oli samanlaisia jättiksiä edelleen.
Lisäksi, miksei Suomessa osata ottaa iloa irti? Finalisteille tyylikkäät vaatteet upeat kampaukset jne. ja sitten vasta punnituksessa verskat. Täällä meillä tyypit tällätään mustaa taustaa vasten mustiin vaatteisiin niin ettei edes näe onko laihtunut vai ei.