Tekisi mieli tatuoida lapsen nimen eka kirjain. Mihin?
Jos tässä vaikka lihoo pahemman kerran, niin mikä ois turvallinen paikka naishenkilöllä :) Ja sais olla myös piilossa, koska olen kiltti ja kunnollinen.
Kommentit (32)
Mulla tuli molemmissa raskauksissa huimat 35 kg painoa, mutta palautuessani ennalleen, navan vieressä oleva tatuointi palautui myös entiselleen.
niin olkapää/olkavarsi tai sitten selän puolelle johonkin,ainakin alaselkä ("notko") aika turvallinen
Tai selkärangan kohdalle niskan alapuolelle tai alaselkään.
Häppäreihin, voit sitte näyttää lapselle ja sen kavereille!
Miten voisikaan olla jos tatuoinnista ei edes tietäisi muut kuin itse+aviomies
En dissannut kenenkään tatuointia, totesin vain, että tuolla nimellä se kulkee.
Laitan linkin, jos ette osaa googlettaa. Viestini koski siis tramp stampia.
16
ttp://images.google.fi/images?hl=fi&source=hp&q=tramp+stamp&oq=&um=1&ie=UTF-8&ei=2uiTS7H4Oors-Ab-u-maBg&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CBIQsAQwAA
En dissannut kenenkään tatuointia, totesin vain, että tuolla nimellä se kulkee.
Ja perhonen olkapäässä tarkoittaa prostituoitua.
-.-
Laita reiden ulkosyrjään. Hyvä paikka tehdä tatuiointia, eikä nyt välttämättä satu hirveästi. Riippuu siitä kuinka korkea kipukynnys on.
enkä omista yhtään tatuointia. Mua lähinnä naurattaa tällaiset ulkopuolelta tulevat "leimat",kuten tramp stamp,tietynlaiset kengät kertoo asemasta,siniset nahkasohvat on junttia,tietyn merkkinen laukku on 10 000e arvoinen vain logonsa vuoksi jne
Ja saisin kuulla että mutsilla on tatska musta, se olis aika noloa ja jopa ahdistavaa sit 10+ ikäisenä.
oikeastaan aika ällöttävää. se olisi kummallinen muistutus symbioosista, jonka osa en halua olla edes mielikuvissa!
Huom. Alaselkätatska estää epiduraalin.
Muistutti tosiaan taas hyvin siitä, miksi en tuohon paikkaan kajoaisi, vaikka joitakin tatuointeja kauniina pidänkin :)
ja katsoin linkin mut en edelleenkään tajunnu mitä sillä tarkotetaan. Onko se jotain teinimäistä vai?
persereijän ympärille spiraalimaisesti!
siellä se lapsi haistelee kuvaannollisesti sit.
englanninkielisissä maissa alaselän tatuointi tunnetaan nimellä "tramp stamp" eli hutsuleima. Johtunee siitä, että tuollaiset tatuoinnit harvemmin ovat kovin tyylikkäitä, ja ne ovat yleisempiä naisilla, jotka käyttävät vaatteita, joissa tatuointi paljastuu (i.e. matalia farkkuja ja lyhyitä paitoja, aina jää kaistale ihoa) ja ovat muutenkin hiukan "tyrkyllä". Tuohan oli yhteen aikaan muoti-ilmiö nuorten naisten keskuudessa.
Joku on tainnut kirjoitella artikkeleitakin siitä, onko tatuoinnilla ja kevytkenkäisyydellä jotain yhteyttä. :D
ranteeseen, kämmenen puolelle