Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Apua! Asuinkumppanini selvästi vikittelee miestäni!

Vierailija
12.09.2007 |

Eli olen alaknut monen vuoden tauon jälkeen seurustella mukavan, lapsirakkaan, kaikinpuolin UNELMIENI miehen kanssa, siis juuri sellaisen, jonka kanssa olisin toivonut tapaavani jo aikoja sitten. Tämä suhde on melko tuore, Olemme tunteneet n. 4kk, ja näemme harvakseltaan, viikolla sillointällöin, yleensä kuitenkin joka toinen viikonloppu on yhteinen, kun lapseni on isällään. Nyt olen muutamana perjantai- iltana, kun miesystäväni on tullut luokseni ollut havaisevani ystävässäni jotain outoa; yleensä tukka ponnarilla, tuulipuvussa viihtyvä ihminen istuukin tv:n ääressä parhaimmissaan, tukka laitettuna, punaviinilasi viehkosti kädessä. Eleet ja ilmeet miesystävääni kohtaana ovat myös aika paljastavia. Mies on toki ystävällinen, muttei mielestäni vastaa flirttiin, silti pelkään tuoreen suhteen puolesta, enkä haluaisi mitään mustasukkaisuusdraamaa saada aikaiseksi, onko ideoita?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
12.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kestänyt, joten emme vielä ole harkinneet yhteen muuttoa, haluan tutustua rauhassa, olen tullut aika varovaiseksi menneisyyden virhearvioiden vuoksi.

Vierailija
2/2 |
12.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta miksette tapaa miesystävänne kanssa muualla kuin kotonasi? En minä ainakaan pystyisi kuhertelemaan uuden miesystävän kanssa, jos kämppis istuisi vieressä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla