En pysty
hyppimään korkealle ilmaan kymmentä kertaa ettei pissat tulisi housuun :( Pystyttekö te?
Kommentit (17)
36v, kaksi alle kolmevuotiasta lasta
Mulla ei ollut ennen toisen lapsen syntymää mitään hajuakaan siitä, kuinka yleisiä nämä vaivat alakautta synnyttäneillä äideillä on :-/ Nyt mietin vakavissani, pitäisköhän mennä leikkaukseen tai jotain, on kurjaa kärsiä turhaan kiusallisista tilanteista alle kolmikymppisenä. Onneksi tilanne ei ole enää jatkuva, mutta hormonikierron mukaan vaihteleva :( Eikä mikään jumppakaan auta, paikat on tosi piukassa kunnossa jo, mutta se ei korjannut virtsaputken laskeumaa... Että on se vaan niin luonnollista ja mukavaa se alatiesynnytys!
ja hyvin pystyin hyppimään, yksi alatiesynnytys takana vuosia sitten
Mutta jos lähden juoksemaan esim. junalle, lirahtelee?????
Lapsi kysyi, että hakeeko mulle hyppynarun :D
Lapsia useampi, vauva 8kk.. Käyn myös tunnin lenkkejä eikä pissa lirahtele. Viimesen raskauden aikana lirahteli lenkillä.. ja pelästyin että jäänkö tällaiseksi.
No treenattu on...
Seksi parasta treeniä. Sitä useamman kerran viikossa niin varmasti saat lihakset tiukaks eikä tuu housuu paska eikä pissa.:)
olisi kunnossa. Kuinkahan paljon sitä pitäis reenata, että tulisi muutos asiaan? Oliskohan kuulista todelllista apua?
Pystyn myös juoksemaan puolen tunnin lenkkejä ja pomppimaan muutenkin.
pissaamatta housuun, mutta hyppimään ilmaan kymmentä kertaa en pysty?
lapset 5,3 ja just 1.
jumppakuulat on joita harvoin käytän..
ja lenkkeilen säännöllisesti yms.
Kaks lasta alakautta, ikää 32...
mutta silti paikat on aika löysät (vai?), enkä ole kauheasti treenannut :/
Mutta meidän 2-vuotiaalla ja 7-kuisella oli tooooooooosi hauskaa. ;D
Ja toi " tuonko hyppynarun" oli kyllä kans hauska... :D
No nyt alkoi pissattaa.
Niin, ja lapsia kaksi, joista toinen syntynyt alateitse (6 v. sitten) ja toinen sektiolla.
-25v-