reimatecin haalarikoot, ovatko väljiä/sopivia?
eli jos koko on esim. 86cm, niin mitäs tapahtuu, kun laitan haalarin sisään 78cm tytön?
häviääkö koko tyttö haalaarin sisään, vai onko sopiva koko?
kokeilematta ostan huuto. netistä...
Kommentit (6)
himpula:(
kiitos vastauksista. .. nytpäs olen taas yhtä tietoa viisaampi: ei siis liian isoa:)
Vierailija:
kokeilematta ostan huuto. netistä...
Käyttäjä oli keväällä noin 80-senttinen ja haalari oli oikein hyvän kokoinen. Vähän väljä, lahkeissa ja hihoissa ylimääräistä pituutta, mutta kenkien ja hanskojen kanssa oikein hyvä. Toivon, että haalari menee vielä alkusyksystä, tyttö on nyt 86-senttinen.
ja ostin keväällä 86 cm Reimatec välikausihaalarin. Haalari oli ihan sopiva..sillee sopivasti reilu, mutta ei roikkunut päällä, mutta kuitenki vähän kasvunvaraa. Ja mahtuu varmaan vielä nyt syksylläkin ettei lahkeet näytä lyhyiltä.
92cm taas on sopiva,mut vähän liikaakin,harmittelinkin miehelle et miks ei tehdä vielä jotain 94/96 kokoa :)
No,ostettiin lassie ja se 98 on just sopiva
Tosin - jos on vyötäröltä kiristetty malli, ei välttämättä haittaa. Hihat tosin on pitkät ja lahkeet - enemmän siis haittaa talvihaalarissa kuin välikausihaalarissa kun kaikki on tönkömpää.