Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hormonikierukasta

Vierailija
05.08.2006 |

Onko kenelläkään joka käyttää hormonikierukkaa jäänyt kuukautiset kokonaan pois? Itse olen joutunut tekemään jo pari kertaa raskaustestin, kun menkkoja ei näy ei kuulu... Laitatin tämän kierukan maaliskuussa, toisen lapsen saannin jälkeen. Aiemmin minulla oli kuparikerukka, mutta lääkärin suosituksesta laitatin nyt tämän. Tuntuu oudolta että ovat jääneet kokonaan pois (enkä siis ole raskaana).

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
05.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosin mulla on aina silloin kun menkat " alkaa" sellasta pientä vihlomista alavatsassa, eli siitä tiedän, että on se aika kuusta =)

Vierailija
2/2 |
05.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on ollut hormonikierukka kahdesti, ensin toisen ja kolmannen lapsen välissä ja sitten neljännen ja viidennen lapsen välissä. Nyt en enää tarvii kun on piuhat poikki.



Mulla jäi kuukautiset pois kokonaan noin 3kk kierukankäytön jälkeen. Alussa oli tiputteluvuotoa mut sitten tosiaan loppui kokonaan. Ja mä olin ainakin siihen tosi tyytyväinen!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä kolme