Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Katsoiko kukaan tän päivän Meille tuli vauva-jaksoa? Ohjelmassa mm. kolmosista.

Vierailija
14.01.2009 |

Odotan kaksosia ja olen tosi stressaantunut kaikista riskeistä ja uhista ja peloista (identtiset samassa istukassa), on ihan sellainen olo, että tällaisen raskauden on MAHDOTONTA sujua onnellisesti. Olisi ollut mukava nähdä, miten sujui kolmosodotus, ja ehkä synnytyskin, jos se ohjelmassa näytettiin.

Katsoiko kukaan?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
14.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä istukat kasvoivat yhteen. B-vauva oli koko ajan A-vauvaa pienempi. Mutta kokoero oli koko ajan tasainen, joten lääkäri käski olla murehtimatta sitä. Nyt kohta 4v. kaksoset on edelleen hieman erikokoiset, B edelleen samanverran suhteessa painavampi. Älä turhaan murehdi vielä, jos ei ole mitään aihetta. Rennosti vaan ja maalaisjärkeä peliin tekemisissäsi/syömisissäsi.

Vierailija
2/3 |
14.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosiaan tuntuu välillä niin pelottavalta, lääkärit kin puhuu vaan "huomattavista riskeistä" , mielialaa on välillä tosi vaikea pitää toiveikkaana. Ihana kuulla onnellisiakin tarinoita kaiken lukemani kauhean jälkeen!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
14.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

joskus klo 9-10 aikaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi kuusi