Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Sählääkö teidän viisivuotiaat tauotta?
09.01.2009 |
Meillä ei mene varmaan päivääkään ilman onnettomuuksia. Milloin tyttö kompastuu, putoaa tai törmää. Astioita ja leluja menee rikki.
Tänään tyttö sääti taas ruokapöydässä, ja juuri kun sain suuni avattua kieltääkseni, putosi hän tuolilta ja veti täysinäisen puolen kilon raejuustopurkin mukanaan päällensä. Huoh.
Meneekö tämä joskus ohi?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
mutta meidän 6-vuotias sählää kanssa koko ajan. Pakko vahtia sitä ihan koko ajan ellei sillä ole joku työ kesken, johon keskittyy. Siis ÄÄKS, hermot menee. Pahinta on, että hän heiluu keppien/harjojen/lapioden kanssa ja leikkii että ne ovat miekkoja. Tämä ei tarvinne lisäselitystä. No, hän on aina ollut samanlainen, joten ei meillä ole enää mitään särkyvää jäljellä. Yksi hyvä ohje, joka joskus toimii kun kohellus on pahimillaan on se että käskee häntä istumaan käsiensä päällä, koska jaloilla saa vähemmän vahinkoa aikaan.