Kummilapseni vanhemmat ovat alkaneet halveksiin meitä sen jälkeen kun
omakotitaloon ja olen todella tyytyväinen elämääni, olen selvinnyt vakavasta sairaudesta. Herkkä olen mutta tämä ei ole minun luulooni vaan sen on muutkin huomanneet. Tiedän että ovat typeriä mutta kurjaa kun viljelevät lapsella näitä asioita joka ei niitä pysty käsittelemään.
Kommentit (6)
että itse olet kateudellasi päästänyt välit viilenemään.
Että talonrakentamis projekti vie heidän ajan niin totaalisesti, että sinusta vaan tuntuu etteivät halua olla tekemisissä. Ajatuksetkin on siellä rakenuksilla, kun rakentaa.
Kuvittelet, tai syy on joku ihan muu.
totta että joillakin se vaan joku asia nousee päähän. Meikänkin tuttavapiiristä on jokunen pariskunta alkanut käyttäytyä eri elkein omakotilaloon muutettuaan. Mitään muuta syytä ei heidän elämästään löydy.
aloittivat talonrakentamisen. Me asutaan vuokralla ja ei nyt siis olla minkään arvoisia. Olen paljon hoitanut kummilastani ja myöskin lahjonut. Toki lahjat kelpaa jatkossakin mutta asenne meitä kohtaan on muuttunut. Voi kun kummilapseni ei alkaisia halveksia meitä.