Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kainuulaisia äitejä?

20.01.2008 |

HEI



olen 23-vuotias kahden lapsen äiti. Poika 10/03 ja tyttö 10/07. Tällä hetkellä asun Torniossa, mutta mieheni on kotoisin Sotkamossa ja olemme muuttamassa suurella todennäköisyydellä sinne pysyvästi alku kesästä. En tunne kovin paljoa kainuulaisia äitejä, joten olisi mukava laittaa pystyyn vauva-lehden sivuille vaikka " ystävä" palstalle kuulumisien vaihto ja keskustelu ketju. Miltä kuulostaa? Laita rohkeasti viestiä ketjuun ja ilmoittaudu mukaan.



Kainuu on myös kovin tuntematonta seutua vaikka kajaanin ja sotkamon maisemiin olen tutustunut 4 vuoden aikana. asuimme yhden vuoden jo sotkamossa ennen tornioon muuttoa. Itse asiassa asuimme pohjavaaralla, joka on sotkamon puolta kajaanin rajalla.



Opiskelen psykiatriseksi sairaanhoitajaksi ja valmistunen 2009 kun saan tehtyä tämän vuoden väliin jääneet työharjoittelut.





Terv. Germit

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi seitsemän kolme