Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko täällä avoimessa yliopistossa opiskelevia?

Vierailija
10.01.2007 |

Jos niin miten sujuu?



Itse aloittelen vasta ja eka kirjatentti tulossa kuun lopussa. Luen viestintää.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
10.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suoritin silloin yhden vuoden aikana 10 ov ja pääsin pääsykokeissa melkein täysillä pisteillä sisään.



Ihan kivasti vuosi meni. Ekana vuonna yo:ssa oli kuitenkin yksinäistä, kun olin puolittain ekavuotisten ja puolittain tokavuotisten kanssa.

Vierailija
2/4 |
10.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kasvatustieteen appron ja psykologian perusopintoja. Haaveilen, että joskus voisin lukea myös historiaa, ihan harrastuksena vaan, koska se kiinnostaa. Minulla opiskelu on sujunut vaihtelevalla menestyksellä. Kaikista parhaiten sujuu, kun saan tehdä itsenäisiä tehtäviä ihan omaan tahtiin, eikä varsinkaan mitään ryhmätöitä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
10.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

suorittaminen venähti mulla pariin vuoteen, siis en saanut tehtyä sinä keväänä kun suunnittelin.



Mutta mukavaa on se, että suoritetusta approsta oli mulle hyötyä nykyisen työpaikan saamisessa: toimenkuvaan kuuluu jonkunverran tiedotuspuolta, ja jopa tollainen hikinen avoimen appro luettiin mulle hyödyksi.



Tsemppiä vaan ap:lle, siinä oli ainakin silloin 2001-2002 tosi kiinnostavia kirjatenttejä, semiotiikkaa jne. Niitä luki ihan ilokseen, samoin analyysejä telkkariohjelmista ja lehtijutuista oli kiva tehdä.

Vierailija
4/4 |
10.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos tsempistä. Nyt pistänkin koneen kiinni ja lähden lukemaan ;)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kaksi kolme