Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ovulaatioko?

07.01.2006 |

Mulla tulee sellasta valkosta limaa alapäästä, ja äsken sitä oikein lorahti. Onks tää nyt sitten ovulaatio, vai mikä? Nyt on menossa kp 22/32.



Ikinä ennen en ole ovulaatioitani seurannut, nyt yritystä takana nelisen kuukautta, ja tekee jo mieli vähän seuratakkin. Liittyykö ovikseen kipua? Joinaki kierron päivinä on ollut vihlovaa kipua alavatsassa, mutta noina päivinä limaa ei ole tullut.



Kertokaa asiasta jotain tietävät!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
07.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lukemani kirjan mukaan naisen emätin on hankala ympäristö siittiöille. Jos limaa on paljon ja se on tahmeaa eivät siittiöt pääse eteenpäin. Ovulaation aikana lima notkistuu tai on todella vähäistä. Niimpä liman määrä ja laatu voi kertoa ihmiselle myös ovulaation ajankohdan. Muistakaamme, että olemme kaikki tosin yksilöitä!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla