* ♥ *Kysymyksiä kaikille ajankuluksi * ♥ *
[color=blue]1) Teitkö Uuden Vuoden lupausta? [color=violet]Ei kuulu tapoihin.
[color=blue]2) Kauanko yritystä on ollut? [color=violet]Tasan vuosi.
[color=blue]3) Mitä toivot vuodelta 2006? [color=violet]Ettei tule keskenmenoa.
[color=blue]4) Unelmaperheesi? [color=violet]Vuosi sitten taisi olla, että tyttö ja poika. Nyt vain haluan sen toisen.
[color=blue]5) Ammuitko rahaa taivaan tuuliin? [color=violet]Kyllä.
[color=blue]6) Onko Farmari " pakollinen" , kun on perhettä? [color=violet]Ei ikinä farmaria, vaikka lapsia olisi paljon.
[color=blue]7) Mikä on lapsuutesi Uuden Vuoden muisto? [color=violet]Tinan valaminen puuhellalla ja haulikkoraketit.
[color=blue]8) Haluatko olla samanlainen äiti kuin omasi? [color=violet]Tuntuu etten ole ainakaan kaikissa asioissa.
[color=blue]9) Millainen on hyvä vuoden vaihde? [color=violet]Kun saa olla oman perheen kesken omassa kodissa.
Kommentit (11)
[color=blue]1) Teitkö Uuden Vuoden lupausta? [color=violet]Meinattiin herkkujen syöntiä vähentää.
[color=blue]2) Kauanko yritystä on ollut? [color=violet]Tasan vuosi =/
[color=blue]3) Mitä toivot vuodelta 2006? [color=violet]Töitä ja se toinen lapsi olisi unelmien täyttymys.
[color=blue]4) Unelmaperheesi? [color=violet]2-3 lasta.
[color=blue]5) Ammuitko rahaa taivaan tuuliin? [color=violet]Pari vaan, mutta kyllä =)
[color=blue]6) Onko Farmari " pakollinen" , kun on perhettä? [color=violet]Ei kai se pakollinen ole..
[color=blue]7) Mikä on lapsuutesi Uuden Vuoden muisto? [color=violet]Nakit ja perunasalaatti ;o)
[color=blue]8) Haluatko olla samanlainen äiti kuin omasi? [color=violet]Osittain kyllä, mutta toisaalta on asioita joissa en halua samanlainen olla.
[color=blue]9) Millainen on hyvä vuoden vaihde? [color=violet]Mukava tuttu porukka, hyvää ruokaa, seuraa ja vähäsen juomaa...Hyvä fiilis!
[/quote]
1) Teitkö Uuden Vuoden lupausta? En tehnyt, eipä ne yleensä pidä, jos niit tekee..
2) Kauanko yritystä on ollut? toista kiertoa mennään
3) Mitä toivot vuodelta 2006? pikaista plussaamista ja tervettä nyyttiä kotiin tuhisemaan
4) Unelmaperheesi? kun nyt yhdenkin saisi, mutta kaksi olisi kiva, tyttöjä tai poikia, ei väliä - ja tietysti onnellista elämää tuon rakkaan miehen kanssa
5) Ammuitko rahaa taivaan tuuliin? en minä, mutta seurueen miehet kyllä
6) Onko Farmari " pakollinen" , kun on perhettä? on jo vaikkei lapsia ole, ja hyvä sillä on ajella
7) Mikä on lapsuutesi Uuden Vuoden muisto? olin noin 5 v ja pelästyin noitapillirakettia niin, että aloin itkeä
8) Haluatko olla samanlainen äiti kuin omasi? Monessa asiassa kyllä, mutta en silti kaikissa...
9) Millainen on hyvä vuoden vaihde? Rakkaita ihmisiä ympärillä ja mielialaan sopivaa tekemistä =)
1) Teitkö Uuden Vuoden lupausta? En oikeastaan... tosin minut haastettiin pudottamaan 5kg vappuun mennessä
2) Kauanko yritystä on ollut? Tauolla opiskelun takia
3) Mitä toivot vuodelta 2006? Parempaa taloutta ja yleisesti enemmän pirteyttä ja voimia
4) Unelmaperheesi? Ainakin 2 lasta, mies vitsaili haluavansa 17 :D
5) Ammuitko rahaa taivaan tuuliin? En
6) Onko Farmari " pakollinen" , kun on perhettä? Ei ole, mutta meillä sellainen on jo...kätevä, tykkään
7) Mikä on lapsuutesi Uuden Vuoden muisto? Tinan valaminen ja niistä ennsutaminen....karkin syönti ja pitkään valvominen
8) Haluatko olla samanlainen äiti kuin omasi? Toivottavasti, ei koskaan hermostunut ja jaksoi meitä kasvattaa.
9) Millainen on hyvä vuoden vaihde? Rauhallinen, oman kullan kainalossa...ois ollu kiva käydä koiran kaa yhteisellä lenkillä ja katsomassa toisten raketteja
1) Teitkö Uuden Vuoden lupausta? [b]Tavallaan - lopetin polttamisen joulun tienoilla[/b]
2) Kauanko yritystä on ollut? [b]Oikeastaan nyt jouluna päätettiin - että katsellaan olisko meidän vuoro saada vauva. Eli tulee jos on tullakseen -periaatteella, ainakin toistaiseksi :)[/b]
3) Mitä toivot vuodelta 2006? [b]Sitä vauvaa ja työ/opiskelu rintamalla toivon tapahtuvan jotain mullistavaa - hyvää sellaista.[/b]
4) Unelmaperheesi? [b]Että olisimme onnellisia :)[/b]
5) Ammuitko rahaa taivaan tuuliin? [b]En - katseltiin kyllä kun naapurit ampuivat.[/b]
6) Onko Farmari " pakollinen" , kun on perhettä? [b]Ei[/b]
7) Mikä on lapsuutesi Uuden Vuoden muisto? [b]Oli hauskaa kun Uutta Vuotta juhlistettiin koko " kylän" voimin yhdessä - me lapset temusimme yömyöhään.[/b]
8) Haluatko olla samanlainen äiti kuin omasi? [b]Kyllä - siinä että äitini oli aina läsnä. Kotona odotti uunituoreiden pullien kanssa kun tulimme koulusta :D Olisi ihanaa olla itsekin paljon kotona - se oli ainakin minulle lapsena tärkeää ja ikumuistoista..[/b]
9) Millainen on hyvä vuoden vaihde? [b]Jaa - ehkä vaan sellainen että kaikilla on hyvä olla :)[/b]
Zatu:
[color=blue]1) Teitkö Uuden Vuoden lupausta? [color=violet]tupakoinnin lopetan
[color=blue]2) Kauanko yritystä on ollut? [color=violet] vuosi.
[color=blue]3) Mitä toivot vuodelta 2006? [color=violet]Sitä pientä kääröä kainaloon
[color=blue]4) Unelmaperheesi? [color=violet]neljä lasta ja isä ja äiti[color=blue]5) Ammuitko rahaa taivaan tuuliin? [color=violet]Kyllä.
[color=blue]6) Onko Farmari " pakollinen" , kun on perhettä? [color=violet]Ei, meillä on sellainen " tila-auto" joka on osoittautunut erinomaiseksi
[color=blue]7) Mikä on lapsuutesi Uuden Vuoden muisto? [color=violet]Tinan valaminen
[color=blue]8) Haluatko olla samanlainen äiti kuin omasi? [color=violet]En missään nimessä, meillä oli aikamoisia alkoholiongelmia äidilläni
[color=blue]9) Millainen on hyvä vuoden vaihde? [color=violet]Kun saa olla oman perheen kesken omassa kodissa.
[color=blue]1) Teitkö Uuden Vuoden lupausta? [color=violet]Tein jo neljättä vuotta peräkkäin karkkilakon. Jouluna 2006 saa seuraavan kerran syödö karkkia.( Joka vuosi on pitänyt). Ja painoakin pitäisi pudottaa:/
[color=blue]2) Kauanko yritystä on ollut? [color=violet]Haaveissa vasta=))
[color=blue]3) Mitä toivot vuodelta 2006? [color=violet]Vauva jossain vaiheessa olisi ihan mukava.
[color=blue]4) Unelmaperheesi? [color=violet]Mulla on ihana mies ja kolme ihanaa lasta, yksi pikkainen kyllä vielä sopisi.
[color=blue]5) Ammuitko rahaa taivaan tuuliin? [color=violet]En minä, mutta mies ja lapset kyllä!!!
[color=blue]6) Onko Farmari " pakollinen" , kun on perhettä? [color=violet]Ei pakollinen, mutta varmasti toimiva. Meidän vauvahaaveet jos toteutuu, tarvitaan kyllä varmaan jo bussi, tai ainakin tilaauto;)
[color=blue]7) Mikä on lapsuutesi Uuden Vuoden muisto? [color=violet]Naapurin sedän ampuvat mahtavat ilotulitukset.
[color=blue]8) Haluatko olla samanlainen äiti kuin omasi? [color=violet]Joissain asioissa kyllä, mutta toisissa ei missään nimessä.
[color=blue]9) Millainen on hyvä vuoden vaihde? [color=violet]Mukavaa seuraa, hyvää ruokaa, ja kai niitä paukkujakin täytyy ainakin katsella...
[color=blue]1) Teitkö Uuden Vuoden lupausta? [color=violet]En ole vuosiin tehnyt.
[color=blue]2) Kauanko yritystä on ollut? [color=violet]5 kk ja 4 kiertoa.
[color=blue]3) Mitä toivot vuodelta 2006? [color=violet] Vauvaa, tai ainakin, että tärppäisi ensi vuonna, jos ei ihan ehdi syntyä silloin!
[color=blue]4) Unelmaperheesi? [color=violet] Miehen lisäksi 2-3 lasta, tyttö ainakin.
[color=blue]5) Ammuitko rahaa taivaan tuuliin? [color=violet]En.
[color=blue]6) Onko Farmari " pakollinen" , kun on perhettä?[color=violet]Ei ole, aika vähän autolla reissataan, enempi lennetään.
[color=blue]7) Mikä on lapsuutesi Uuden Vuoden muisto?
[color=violet]Kivat ennustukset ja yksi vuosi, jolloin olin vatsataudissa ja minut kannettiin ulos nojatuolin kanssa katsomaan raketteja!
[color=blue]8) Haluatko olla samanlainen äiti kuin omasi? [color=violet]Toivottavasti osaan ottaa häneltä hyvät puolet ja jättää huonot!
[color=blue]9) Millainen on hyvä vuoden vaihde? [color=violet]Kun saa olla ihan rauhassa kotona oman kullan kanssa.
1) Teitkö Uuden Vuoden lupausta? [color=violet]En, ei ne kuitenkaan pidä ;)[/color]
2) Kauanko yritystä on ollut? [color=violet]Oisko ollut aikoinaan pari kiertoa (???) la 5.3.[/color]
3) Mitä toivot vuodelta 2006? [color=violet]Tervettä vauvaa[/color]
4) Unelmaperheesi? [color=violet]Mies, 3-4- lasta, koiria ja hevonen :)[/color]
5) Ammuitko rahaa taivaan tuuliin? [color=violet]Noup[/color]
6) Onko Farmari " pakollinen" , kun on perhettä? [color=violet]Ei tosiaan, en tykkää farkuista :([/color]
7) Mikä on lapsuutesi Uuden Vuoden muisto? [color=violet]Tinan valaminen ja rakettien kattelu. Ehkä siihen kuului myös nakit ja perunasalaatti *yöks*[/color]
8) Haluatko olla samanlainen äiti kuin omasi? [color=violet]Haluan ehdottomasti, toivottavasti pystyn siihen[/color]
9) Millainen on hyvä vuoden vaihde? [color=violet]Rauhallinen, perheen parissa vietetty[/color]
[color=blue]1) Teitkö Uuden Vuoden lupausta? [color=violet] *en
[color=blue]2) Kauanko yritystä on ollut? [color=violet] *10/05 lähtien
[color=blue]3) Mitä toivot vuodelta 2006? [color=violet] *vauvaa
[color=blue]4) Unelmaperheesi? [color=violet] *mies ja 4 lasta, nyt mies ja 3 lasta :)
[color=blue]5) Ammuitko rahaa taivaan tuuliin? [color=violet] *en
[color=blue]6) Onko Farmari " pakollinen" , kun on perhettä? [color=violet] *ei pakollinen, mutta kätevä. Semmoinen jo on, mutta voipa olla, että pitää vaihtaa seuraavaksi tila-autoon.
[color=blue]7) Mikä on lapsuutesi Uuden Vuoden muisto? [color=violet]
* rakettien pauke ja se, että sai valvoa myöhään
[color=blue]8) Haluatko olla samanlainen äiti kuin omasi? [color=violet] * haluan, sillä äitini on ollut hyvä äiti :)
[color=blue]9) Millainen on hyvä vuoden vaihde? [color=violet]
* semmoinen kuin esim. tämä vuodenvaihde oli: perheen kesken kotona, hyvää ruokaa ja hillitysti alkoholia (=muutama siideri) ja kaikilla hyvä mieli :)
*HYVÄÄ ALKANUTTA VUOTTA KAIKILLE!*
[color=blue]1) Teitkö Uuden Vuoden lupausta? [color=violet] Tehtiin -> Rooman ja Thaimaan matka tänä vuonna :)))
[color=blue]2) Kauanko yritystä on ollut? [color=violet] Oli 5.s kierto kun tärppäsi -> la 25.6
[color=blue]3) Mitä toivot vuodelta 2006? [color=violet] Jokaiselle rakkaalle terveyttä sekä elämää ilma suuria murheita!!
[color=blue]4) Unelmaperheesi? [color=violet] 4 lasta ja me molemmat vanhemmat täynnä rakkautta ja onnea-> nyt tulossa siis kolmas lapsi, sekin on jo ihana unelma!
[color=blue]5) Ammuitko rahaa taivaan tuuliin? [color=violet] Kyllä.
[color=blue]6) Onko Farmari " pakollinen" , kun on perhettä? [color=violet] Ei se pakollinen ole, mutta ollut aivan loistava ainakin meidän perheelle. Nyt haaveena tila-auto. (Inhoan tavallsisia autoja..)
[color=blue]7) Mikä on lapsuutesi Uuden Vuoden muisto? [color=violet] Kyllä se oli ne raketit :)
[color=blue]8) Haluatko olla samanlainen äiti kuin omasi? [color=violet] Kyllä mitä suurimassa määrin, ainahan toki pieniä hienosäätöjä voi olla :)
[color=blue]9) Millainen on hyvä vuoden vaihde? [color=violet] Kun saa olla oman perheen kesken omassa kodissa ja seurana lähin/lähimmät ystävät perheineen..
1) Teitkö Uuden Vuoden lupausta?
-Enpä oikeastaan
2) Kauanko yritystä on ollut?
-Ehkäisy jätetty 6v sitten, yritystä ollut noin 3v.
3) Mitä toivot vuodelta 2006?
-Vihdoinkin plussaa, joka sitten kestäisi vauvan syntymään asti
4) Unelmaperheesi?
-Olen aina halunnut monta lasta, vähintään kolme, mieluummin vieläkin enemmän.. Mutta kun nyt saisi ensin yhden niin olisin onnellinen. :)
5) Ammuitko rahaa taivaan tuuliin?
-En ampunut. Minun pappan luona oltiin vuoden vaihtumista juhlimassa ja pappa oli ostanut muutaman raketin.
6) Onko Farmari " pakollinen" , kun on perhettä?
-Eihän se pakollinen ole, mutta varsin kätevä.
7) Mikä on lapsuutesi Uuden Vuoden muisto?
-Mulla oli aina lapsena tähtisadetikkuja. Erään kerran sitten oli yksi palanut kädessäni loppuun. Halusin laittaa tumput takaisin käteen joten piti vaihtaa tikku toiseen käteen. Hölmö tartuin etusormella ja peukalolla siihen palaneeseen osaan. Molemmissa sormissa sitten tietysti todella kipeät pitkulan malliset vesikellot. :/ Tuon muistan ikuisesti, ikää mulla oli jotain 6v.
8) Haluatko olla samanlainen äiti kuin omasi?
En halua. Isä ja äiti erosivat kun olin vuoden ikäinen ja olen elänyt elämäni isän kanssa. Mummusta ' tuli äitini' ja haluaisin olla sellainen äiti, kuin hän on ollut lapsilleen ja minulle. (ihan virallinen äitipuolikin minulla on ollut, mutta en halua olla hänenkään kaltaisensa)
9) Millainen on hyvä vuoden vaihde?
-Kun saa olla rakkaiden ihmisten kanssa, ihan rauhassa vain nauttia elämästä, saunoa ja syödä.. Alkoholilla en niin pidä väliä..
glemei