Lue keskustelun säännöt.
milloin ovulaatiotesti käyttöön?
12.12.2005 |
Miten kauan yritettyänne olette ottaneet käyttöön ovulaatiotestin?
Kommentit (3)
että olisi karua huomata esim. vuoden yrityksen jälkeen ettei ovulaatiota tapahdu ollenkaan. Ja jos ovulaatiota ei tapahdu, käsittääkseni clomeilla se saadaan hyvin usein tapahtumaan.
Tilasin testejä Mammaksi.fi osoitteesta ja testasin parin kierron ajan.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
mulla on vauva just nyt 3kk.en tiä onko mull viel ees maholistakaa tula raskaaksi,onko tää testi jokin mikä sen näyttää,että voi ??oo vaa kuullu puhuttavan,,mut en oo koskaa aatellu mikä se on.(no oon hiukka höppä vauvakuumeine..ku jo on lapsii:)mut kysyimpähä vaa.
kun mulla ei hormonikierukan poiston jälkeen ole aavistustakaan kierron vaiheesta, ja tiputteluvuotoa tulee noin joka toinen päivä, joskus tulee muutama veriviirukin. Teen nyt testejä siihen asti kunnes tulee eka ovulaatio. Ihan vaan että tietäisin missä mennään. Toki jos ovulaatiota ei ala tulla pariin kuukauteen, niin sitten tutkimuksiin.