Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ovistestin ainainen plussa

04.11.2006 |

Viime viikonloppuna pupuiltiin lapsenteko mielessä ja maanantaina ajattelin tehdä ovistestin ihan vain sillä silmällä että jos on täysi nega niin ei tarvitse jännätä kahta viikkoa, mun kierto kun on täysin epäsäännöllinen.



Heti maanantaina mun oma viiva oli kuitenkin kontrolliviivaa selvästi tummempi. Ajattelin että vau, osui heti oikeaan kohtaan. Nyt olen kuitenkin saanut testistä saman tuloksen jo kuusi päivää. Olen kokeillut eri merkkejä ja eri aikoihin vuorokaudesta; sama juttu.



Mikähän tässä nyt mättää? Eikö tuon hedelmällisimmän ajan pitäisi kestää vain pari päivää? Olen jatkanut testaamista nimenomaan siksi että osaisin jatkossa ennustaa ovista vähän paremmin. Mun oman viivanhan pitäisi alkaa haalistua eikä pysyä koko ajan tosi tummana, eikö näin ole?



Osaako kukaan selittää?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

neljä päivää näytti kerran ovistesti putkeen plussaa. Testailin kun imetyksen lopettelusta oli kierto sekaisin. Että voihan se noinkin olla ihan vaan koska hormonit heittelee. Eihän meiän kroppa aina pelitä ihan käsikirjan mukaan, jolloin olisikin se tilanne että ovistestissä olisi plussa vain kerran.



Toinen mahdollisuus on että on raskaana ;-) Tätä en ole ite testannut mutta ton oman ongelmani tiimoilta sitä kyselin ja tuli vastauksia että ovistesti näyttää myös samantapaisen raskaushormonin.



Että valitse näistä, kumpihan olisi mukavampi :-)

Vierailija
2/3 |
04.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Raskaushan olisi tietysti se mitä tässä on tavoiteltu, mutta mutta..



En tiedä näyttääkö ovistesti sitten plussaa vaikka herkälläkään raskaustestillä ei tule kuin ilmiselvää negaa.



Tietysti nyt on vasta menossakin kiertopäivä 20, mutta silti.

Ei oikein uskalla vielä alkaa turhia toivomaankaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla ovistestit näyttivät kanssa viikon putkeen ovista ja pikkasen pidemmät kierrot. Tämä on ihan normaalia henkilöillä joilla on pco. Joten voisikohan sinulla on kyse samasta.