+++ ENSIKOIDEN IHANA PERJANTAI +++
Huomenta kaikille! Aamuvirkku täällä!
Tänään oli kai odotettavissa joku PLUSSA?? bd bd bd bd bd
Parin päivän nettipimennon jälkeen kävin pikaisesti tän viikon pinkat läpi. Kommentoin tuota muutama päivä sitten ollutta " ketutus-keskustelua" :
Oma tilanteenihan on se, että erottiin mieheni kanssa viime syksynä, koska tulevaisuuden suunnitelmissa oli huimia eroja. Mulle kaikkein tärkein oli vauva ja sille joku ihan muu. Vauva ei kuulunut sen suunnitelmiin lainkaan. Päätin, että nyt en enää katso tätä touhua yhtään ja jätin mieheni. Rakastin häntä mielettömästi (yhteistä aikaa takana tuossa vaiheessa lähes 7 vuotta), ja seksikin sujui molempien mielestä loistavasti.
Pidimme kuitenkin läpi talven yhteyttä ja tapailimme (tapailin muitakin). Seksiä harrastin vain exäni kanssa, koska se tuntui ainoalta oikealta vaihtoehdolta. Kaipasin miestäni hurjasti, vaikka olen lähes joka vuosi ollut pitkiäkin aikoja lomalla kavereideni kanssa. Tarkoitan siis, että olimme tottuneet olemaan erossa.
Sitten loppukeväästä huomasin exäni mietteiden hieman muuttuneen. Vauva ei ehkä olisikaan se maailman isoin este suhteen jatkumiselle... Nyt jälleen olemme yhdessä, onnellisia pupuilijoita! Vauva on mulle edelleen tärkeä ja toivon, että pian tärppää. Mieheni ei suoraan edelleenkään sano haluavansa vauvaa, enkä sitä enää vaadikaan. Aikaisemmin molempien aikaa ja hermoja kiristi mun jatkuva kysely ja asioiden setviminen... Kertokoon " seksi-ilman-ehkäisyä" kaiken!
Toivon, että muillakin ongelmat selviää. Tosin eri tilanteessahan me ollaan (mä haluan juuri tämän miehen ja juuri hänen vauvan!), mutta olkoon tämä esimerkkinä niille, jotka eivät uskalla tehdä radikaaleja ratkaisuja! Tällä kertaa se oli tuhat kertaa parempi kun ns. väsytystaistelu!
Aurinkoista päivää kaikille Enskattarille!
Oon@, kp 23/25-26 (jänniä aikoja siis elellään, mutta aikaisintaan ensi viikolla tartun testipuikkoon..)
Kommentit (43)
sadeye, mä en hiivan hoidosta tiedä. itellä ei koskaan ollu. mutta sullakin lähestyy piinaviikko! bd sinne! :)
EmmaA, onnea ovisplussasta. nyt hommiin ;) kiitos negapahoittelusta, en vielä menetä toivoa (sinnikästä! :D) plussapölyä!
Aqua, kiitos pahoittelusta ja totta tosiaan kyllä mä vielä täältä rapakosta nousen ja plussaan :) plussatuulta sinnepäin *hutkii luudalla tätiä pois Aquan nurkista*
Sara-Mariakin painaa duunia :/ Ootkos yhtään lomaa pitänyt? Mulla ei lomaa, paitsi sitten syksyllä. Ja toivotaan ettei se täti kuitenkaan saapuisi tänne :)
cerbera, aimo annos plussapölyä tähän kiertoon sinulle! mä täällä vasta katan kahvipöytää nöyränä tädille. Hitsi noita sun työvuoroja...Mutta kivaa viikonloppua teille miehesi kanssa! :)
Killa, siis TOTTAKAI se oli liian aikainen testaus ;) *elättelee sitä toivoa* Täytyypä lähettää tädille postitse adressi ettei ainakaan saapuisi sinun luoksesi kuin vasta vuoden päästä... *bd*!!
Yedo, toivotaan että oli liian aikaista :) mä yritän tän homman suhteen olla tällanen tarmokas ritarisielu ;) Ja se hampulääkärin puudutus ei kiva, mullakin kesti viimeks puudutus kivan kauan vielä sen jälkeenkin ja arvaa oliko mukavaa juoda tms? :)
peipposka, plussapölyä! toivottavasti punkusta apua!
Oon@, bdbdbd!
ON: eli siis tänään kp27/28 ja odottelen tätiä. tai sitten en. saas nähdä tuleeko, veikkaan että se kuitenkin tahtoo käväistä kiusaamassa muakin. olis se plussa mulle eilen jo kelvannu, vaan jos ei tätiä tule niin hyvä niin! hassua vaan kun on ollu oireita vähän tädistä että sitten jotain kummallisia, jotka päättelin raskausoireiksi ;) Finnit naamassa selkeet menkkaoireet, tää turvonnu olo taas on " se" oire :) Toisaalta oon alkanu eilen ja toissapäivänä tulla vähän kärttyseks, johtunee siis kaikki tämä tädin uumoilusta >:/ äh, emt...tänään lähden matkoille, joten palaan vielä tän päivän puolella kun oon töissä ja sitten seuraavan kerran maanantaina.
Piinailijoille bdbdbd!
Tädin yllättäneille ja muille negan saaneille pahoittelut!
Ovista bongaaville ovis-onnea!
JA MEILLE KAIKILLE ENSKOILLE SITÄ TOIVOTTUA PLUSSAA SINNE TIKKUUN!
~plussapölyä puhaltelee mary~
Heräsin siis tuntia ennen kun kello olis soinu. Avasin silmäni ja tunsin todella pahaa oloa =O No eihän se nyt mitään raskauspahoinvointia voi olla, mutta silti ihan säikähdin ;) Sitten se loppu kun kävin suihkussa ja rupesin syömään. Mahaa juilii, ei kovasti, mut silleen että kun rauhassa istuu tai nukkumaan mennessä makaa nii tuntuu ikävälle. Jotenkii mulla on vahva tunne siitä että olis tärpänny. =D No ei ole, mutta kiva ajatella niin!
Voi että kun sitä plussaa odotettiin niin paljon tälle päivälle saapuvaksi ja minne se sitten oikein jäi? Pahotteluni siitä. TE ootte kaikki neganneet varmaan vaan testanneet liian aikaseen. Uutta testiä vaan kehiin ja tätille laittakaa ovi säppiin ettei se tule.
+++++++++++Plussa onnee vaan kaikille +++++++++++
sen varran minussa piilee uteliaisuutta ja sen sellaista, testin tehtyä olin tässä koneella jonku aikaa ja menimpä omaksi yllätykseksi roskikselle, ja arvatkaa, siellä juuri, siellä oli haaleaakin haaleampi viiva plussan kohdalla!!!!! ELI ONKO SE PLUSSA??? MUTTA VAIN TODELLA HAALEA:D silmämällä havaittavissa kumminki, silti teen testin uudelleen ti-ke!!!!!!!!!!!!!!!!EN tiedä mitä sanoa!!!!!! testi oli ollut roskiksessa 1,5h..
++++++++++++plussa(KO)?!+++++++++++++++++++++++++++
Mä olin ihan varma että sieltä tulis ihan kunnon plussa! Mutta eiköhän se sitten seuraavassa testissä tule ihan virallisen ajan sisällä! Nuo oireet kuulostaa niin hyvältä ja kai se roskishaamukin ainakin positiiviseksi merkiksi voidaan tulkita!
Sadeye: Noista lääkkeiden sopivuuksista en osaa sanoa kuin se verran että apteekissa varmasti osaavat auttaa. Toivottavasti vaivat hellittävät! Jännät päivät tulossa sielläkin. Toivotaan parasta!
EmmaAnnalle onnittelut ovisplussasta!! Hieno homma! Nyt vaan käyttämään ahkerasti hyväksi tuo otollinen aika (=viikonloppu lakanoiden välissä), niin tulee se toinenkin plussa ennen kuin tarvitsee sen tarkemmin niitä hoitojakaan miettiä!
Killalle paljon paljon plussamanauksia! Mulla on sellainen fiilis että me negoja testailleet aloitetaan vielä ensi viikolla hirmuinen enskojen plussa-aalto, ja parin viikon päästä vedetään Killa ainakin vaikka väkisin mukaan! Eikös sovitakin näin? Ninnuliina vois oireineen ja roskishaamuineen olla vaikka se aallon aloittaja!
Peipposkalla tuntuu olevan kivaa mökillä. Se on hyvä! Eiköhän se ovis sieltä saavu tikuttelemattakin. Plussapölyä sinnekin!
Loistava oli muuten tuo Hanin raskautumisvinkki, eli " olkaa yhdynnässä" :D Sanoisin että tuo kyllä voittaa jopa sen punkkuvinkin!
Oonalle plussamanausta myös! Älä vaan päästä tätiä kylään jos se yrittää tulla ovelle koputtelemaan! Ja Jouhelle samat sanat, eli plussaonnea! " Hyvältä" kuulostaa tuo pahoinvointi! (kiltin kuuloista tekstiä, heh, toivoa nyt toiselle pahoinvointia!)
Aqualle kiitokset pahoitteluista. Toivottavasti täti on jo tänään kaikonnut, että saat sinäkin uutta matoa koukkuun taas!
Muillekin negasta pahoitteluita lähettäneille kiitokset. On se kyllä kiva kun täältä saa ymmärrystä osakseen. Vielä en kuitenkaan ole toivoa ihan menettänyt, kun ei kerran tätiä ole ilmestynyt. Olen suunnitellut tuohon talon ympärille sellaisia Roope Ankka -tyyppisiä ansaviritelmiä avuksi tädin karkoitukseen. Yrittäköön sitten tulla yli niistä miinakentistä ja krokotiilialtaista ja nurmikon alta nousevista moukareista!!
Juteltiin myös miehen kanssa tästä vauva-asiasta ja todettiin että eihän meillä mikään kiire ole. Ensi kierrossa päätettiin koittaa ahkeroida peittojen välissä oikeaan aikaan vähän tiheämmin (tähän asti ei olla juurikaan mietitty kiertopäiviä siinä suhteessa), mutta muuten ei stressata. Vauva tulkoon sitten kun haluaa. Miehellä on kyllä ihanasti jalat maassa tässä asiassa, kun itse taas olen kaikessa aina niin malttamaton. Meillä nimittäin mies oli se joka ensiksi alkoi vauvan hankkimisesta puhua ja olisi halunnut aloittaa yrittämisenkin jo vuosi sitten, kun minä taas halusin odottaa häihin asti, jotka siis olivat nyt alkuvuodesta. Eli siinä mielessä hyvä, että hän osaa pitää vähän malttia nyt tässä hommassa mukana, kun minusta on tullut ihan hillitön kuumeilija!
Kivaa viikonloppua kaikille Enskoille! Minä olen myös reissuun lähdössä (ratsastuskisaretkelle) joten ensi viikolla palataan asiaan, jos ei nyt tänään vielä tule teille asiaa :)
Ninnuliina: Toivotaan parasta, että vois olla plussaa tulossa seuraavassa testissä!
ON: Täällä valmistaudutaan kesäloman alkamiseen, eli tänään otetaan suunnaksi kesämökki! Autossa istumista riittää, matka kestänee viitisen tuntia... Yhtään ei malttais oottaa töiden loppumista!
LB kp 5/n...
Ninnuliina87; roskishaamulla minäkin alottelin, älä luovu toivosta vaan testaa muutaman pvän kuluttua uudelleen.
Päätin vihdoin kirjoitella, olen kyllä joka päivä käynyt pinon lukemassa :) Kun en oikein ole vielä kotiutunut tuonne O-puolelle, kaipailisin sinne lisää teitä rakkaat enskaliinit..Killankin aika olisi jo!
Omasta navasta ja raskautumisvinkeistä joita nauku joskus kyseli;
menossa on tälläpäivällä rv6+4, ja odottelen innolla yksityiseltä varattua varhaisultraa joka olis maanantaina kun tulee rv7 täytee. *jänskättää* Masua nippailee kovasti ja uudet rintsikat joutuupi ihan just hankkimaa :) ja ennen alamasusta löysät housut tuntui " sopivilta" ...hurjaa.
Ja sitten ne vinkit; ei mulla kyllä oikein mitään ole..pupuilua kovasti jo monta pvää ENNEN oletettua ovista, vaikka testaileekin, että ne siimaeliöt on jo odottelemassa valmiina. En juonut g-mehua, enkä mitään muutakaan..vasta sen vihdoin viimein tikkuun tulleen plussan jälkeen aloin napsia multitabseja (2+), vaikka nekään ei kuulema ole välttämättömiä kesäaikaan.
Plussapölyä ja lippuja plussajunaan heittelen pitkin enskapalstaa...ottakaa kiinni ja hypätkää mukaan!! On vähän yksinäistä tuolla, kun joutuu ainoana piinaamaan muita kysymyksillä, joihin kaikilla muilla on jo vastaukset (mistä ne voi kaiken tietää!?)
Haleja ja tsempityksiä!!
Tappert - yhä vain hukassa
Voih, Ninnuliinalle pahoitteluni negasta sekä muutkin negan testanneet ja tädin yllättämät, tsemppiä ja uskoa parempaan onneen!
Laitanpa näin perjantain kunniaksi galluppia pystyyn, jonka bongasin tuolta o-puolelta eli oletteko miettineet minkä näköinen teidän lapsesta tulee? Oletteko miehenne kanssa hyvin saman vai erinnäköisiä?
Me kumpikin olemme tummia, minulla on " sysimustat" silmät eli hyvin tumman ruskeat ja tummat hiukset, myös ihon väri on luonnostaan tummempi. Miehellä on maantien värinen tukka, tosin vain kuvista olen nähnyt hänen tukkansa, koska koko yhdessäoloajan hänellä on ollut sänki tai aivan kalju. Tosin hänellä on luonnonkiharatukka, joka ois kyllä lapsellakin ihanan söötti. Miehen silmät ovat vihertävän ruskeat. Pituudessa tai ruumiin rakenteessa ei ole hirveän suurta eroa. Mitä itse olen tällainen alle 160cm tumppi. :) Elikäs olisi ihana, jos lapsellamme olisi minun tummat silmät, miehen suora nenä ja kihara tukka, mutta loppujen lopuksi oma vauva on silti kaikkein kaunein sai hän mitkä tahansa piirteet meiltä.
ON:Jotain ovisnippailuja masussa on tuntunut. Jatketaan harjoittelua...
Hoyt kp10/27
Tää täällä krapulassa kirjottelee... Hähäää! ;) Pääsin siis hommista kotiutumaan jo päivää aikasemmin ku piti niin täytyihän sitä Tammerfestit käydä katsastamassa... Krapulanhan sieltä sai, ois vaan pitäny uskoo vähemmälläkin! =)
En oo taaskaan ehtiny lukeen pinojy muuta ku ihan hätäseen, eli oon edelleen pihalla teidän asioista.. Sori!
Aikasia testailuja oli vissiin useempikin, odottakaahan nyt vaan rauhassa niin se siitä plussaks muuttuu, uskokaa pois!
Killalle moi ja halaus!
Meillä on miehen kanssa taas asiat hyvin! Tossa just mietin että kuinka moni nainen voi miehelleen olla noin avoin ja kertoa ihan kaikki mikä mieltä painaa... Eli totesin että taidankin loppujen lopuksi olla aikamoinen onnenlikka kun tollasen miehen oon rinnalleni saanu - useiden virhelyöntien jälkeen! ;)
ON: Nyt jo menkkakipuja?! En edelleenkään tiedä koopeitä, mut ei kyl vielä viikkoon pariin pitäis menkkojen tulla. Toisaalta en kyllä voi olla mitenkään optimistinen plussaamisen suhteen tässä kierrossa ku ei olla tuolla sängyn puolella touhuttu ku kp:t 5 ja 6. Tosin jos tuntemukset piti kutinsa ni ovis oli jo aikaisin, ehkä kp 8-9... Mutta näin täällä!
Kiva muuten olla takas, ootte ihania, pus!
Negan testanneille isot pahoittelut! Pidetäänpä peukkuja, että täti kuitenkin pysyisi poissa kuvioista ja se toinenkin viiva tikkuun pärähtäisi.
Piinailijoille plussatuulahduksia!
Desejo: Voimahali!
Yedo: haleja! Toivottavasti tilanne tänään helpottuu!
Killa: Niin, kukapa meistä ei olisi koukussa tänne? ;)Onnistuin eilen resetoimaan modeemin niin, että se meni aivan sekaisin: pimpotteli vaan erilaisia merkkiääniä ja vilkutteli valojaan. Tänään sain sitten jälleen yhteyden pelaamaan, kun tein vikailmoituksen. Yllättävän nopeaa toimintaa! Siitä huolimatta olin jo repinyt peliverkkarit ja kärsinyt suunnattomista vieroitusoireista! ;)
ON: Luulotauti on rantautunut tänne. Se on viivähtänyt aina silloin tällöin eräänkin enskattaren luona. Mulla on kp 10 tai sinne suuntaan ja valkkaria on ja tulee, ihan kun olisi jäänyt hana tiputtamaan, hentoisia endo-kipuja / nippailuja on vähän väliä, ollut jo monta päivää, ja rinnat tuntuvat pullukkaisilta ja hennosti kipeiltä. Tässä kierrossa ei olla pupuiltu, kun tosiaan ollaan eri puolilla Eurooppaa ja viimekierrossa tjottailtiin viikko ennen tädin saapumista! Että kaikkea tähän kuumeiluun sitten liittyykin, arg! Miksi järjellinen olento menettää järkensä! xP Ei auta, kun lopettaa harhojen kokeminen ja keksiä jotakin tähdellisempää touhua, kun itsensä tarkkailu!
Hoyt: pohdin tuota galluppiasi hieman myöhemmin, hauska aihe!
Naksu: Hienoa, että olet linjoilla taas keskeytyksettä!! bdbdbdbd Ja mieskin lepytetty!
Viipulille ja Tappertille moikkaus! Hyvä, ettette ole vielä meitä kokonaan hyljänneet. Tappert: tulehan sitten kertoilemaan ultrakuulumisia!
Vilvoittavia kesätuulia kaikille tasapuolisesti!
nellamaija
Mulla onkin tässä loma vierähtänyt ihan muissa hommissa kuin netissä roikuskellessa. Ollaan tehty remonttia tuolla pihalla, käyty vähän reissussa ja muuta. Lomaa on vielä ensi viikko, ja sitten on palattava töihin. Eipä kyllä yhtään huvittaisi!
Kp on tällä hetkellä 14/33. Nyt on helppo muistaa kp:t, kun ovat sama kuin päivämäärä. Ollaan pupuiltu nyt tavallista ahkerammin, kun molemmilla on loma, joten toiveet on tässä kierrossa aika korkealla. Tai siis niin korkealla kuin ne nyt voivat olla yli vuoden yrittämisen jälkeen. Ovishan on luultavasti vasta edessä päin (en tunnista sitä kauhean hyvin ja tikkuja ei ole nyt ollut käytössä), joten ahkeraa pupuilua pitää jatkaa ainakin vielä viikon verran eteenpäin. Meilläkin onneksi mies on rauhallinen ja jalat maassa tämän vauva-asian suhteen, vaikka tiedän että hän toivoo vauvaa ainakin yhtä paljon kuin minä.
Pahoitelut kaikille tädin yllättämille tai negan testanneille, ja piinailijoille peukutukset! Ja voihan ne negatkin vielä siitä plussaksi muuttua!
Me ollaan molemmat pitkiä, hoikkia, sinisilmäisiä ja maantienvärisillä hiuksilla varustettuja (mulla tosin hiukset värjätty milloin minkäkin värisiksi, koska oma väri on KARSEA). Eli ihan perussuomalaisen näköisiä lapsia varmaan saisimme aikaiseksi.
Laitanpa näin perjantain kunniaksi galluppia pystyyn, jonka bongasin tuolta o-puolelta eli oletteko miettineet minkä näköinen teidän lapsesta tulee? Oletteko miehenne kanssa hyvin saman vai erinnäköisiä?
Myö ollaan avon kanssa ainakin kauhulla pohdittu, että minkälaisia lapsiraukkoja syntyykään, kun avo on - sanottaisiinko nyt näin nätisti - kovin vahvasti karvottunut joka paikasta ja miulla taas on kaikki karvat hiuksista säärikarvoihin todella paksuja. Eli toivon mukaan " karvat periytyisi" niin päin, että karvojen sijainti ja määrä miun mukaan ja karvanlaatu isän mukaan, ettei lapsi ihan apinalta näyttäis :) Varmaan sinisilmäisiä ja tummatukkaisia lapsia meille tulee, miun vihreät silmät on enemmän poikkeus kuin sääntö suvussa. Miusta ois kiva saada pisamaisia lapsia, avolla ja sen sukulaisilla sekä miun äidillä on pisamia, mutta miulla ei yhtään. Hmm, avolla kasvaa myös punanen parta - siis jos sen antaa kasvaa - , oiskohan mahollista tulla punatukkaisia lapsia? Vielä pari minuuttia töitä...
Ja ennen kaikkea viikonloppua!! Koittakaa kestää oi te, joilla inhoittava tätyliini vierailulla :( :( Piinailijoille tsemppiä, ja toki kaikille teille, tai siis meille, mites se nyt meneekään :) Ja ihan mahdottomasti onnea plussanneille, kaikki menee ihan varppina hyvin!!
Ninnuliina, roskishaamuhan on hyvä merkki, kuiteskin! Toivotaan todella että se siitä vahvistuu!!
Mulla alko maanantaina työt, sairaalassa hoitsuilen. Ihan jees hommaa, mutta en kyllä sitä käsitä, miten jotkut jaksaa sitä tehdä koko ikänsä..? Eihän se mitään herkkua kuiteskaan ole; karseat työajat, huono palkka, kiire, kiire, kiire... Niin, ja muutamasta nyrkistä on jo tullut! Ei oo kuitenkaan kuin kuukauden pesti, jospa mie kestäsin. Onneksi työkaverit on rentoja.
ON: Eilen oli (KAIT) ovulaatio, kp 14. Aika aikaisin, yleensä ollut vasta joskus 18. pv:n hujakoilla. Ihan selvät limaskot ja kivut kyllä oli, joten uskottava kait se on. Siihen malliin puputettiin sitte äijän kans, ja " jälkiruuaksi" vetäisin lasin punkkua. Vitsailinkin miehelle, että on tää vauvanyritys ihanaa: seksiä ja punaviiniä, joka sattuu olemaan suurta herkkuani ;) Aattelin nyt juoda sen lasillisen joka ilta (tai tänä iltana ehkä useammankin lasillisen, kun huomenna vapaapäivä..)
Tupakkilakkokin sujuu ihan hyvällä mallilla, ei oo ollut mitään älyttömiä ongelmia sen suhteen.
Ei muuta kuin pupuilkaa naiset, ovuloikaa ja plussatkaa ;) Tädille ei tarvii ovea aukaista, vaikka yleensähän se ääliö kyllä tulee vaikka ikkunasta, lupaa kysymättä..
Sere, joka lähtee nyt päiväunille.... kp 15/31
Ensimmäinen päivä pitkään aikaan, ettei täällä aurinko porota täydeltä taivaalta. Olen kärsinyt pienestä lämmöstä ja kurkkukivusta ja makoillut sohvalla. Siksikin on mukava, ettei harmita niin kovin, kun ei jaksa ulos lähteä.
Viipuli: Aivan ihanalla tavalla kerroitte isovanhemmille. Ihan herkisti, kun kuvittelin tilanteen. Kyllä varmasti ovat kyyneleet olleet herkässä. On muuten huippu tuo pikkupikku ¿nimitys
Tupu: Saatte olla täällä meidän kanssamme niin kauan kuin haluatte. Yritetään tulla isolla joukolla sinne odottajien puolelle, niin saadaan sinne kunnon enska-porukka. Vaikkakin kyllä siellä minusta on jo nyt ihan mukavaa porukkaa ja ¿vanhat¿ enskat ottavat teidät varmasti vastaan avosylin
Yedo: Tyhmää, kun sait niin huonoa kohtelua ensin. Mites ultrassa?
EmmaAnna: Onnea Ovisplussasta!!!
Sara-Maria: Ei näy täällä vielä tätiä, vaikkakin olen jo kahvipöydän hänelle kattanutkin¿
Ninnuliina: bdbdbdbd toivotaan, että roskishaamu vaihtuu selkeään viivaan!!!! Hyvältä näyttää.
Tappert: Huisilta kuulostaa masun ja rintojen kasvu Yritetään tulla perässä. Pitää toivoa, että jo tässä kierrossa sinne pääsis, kun ei tuo täti ole vielä suvainnut tulla.
Naksu: Taisi olla hyvät festarit. Täällä vietetään viikonloppuna Ilosaarirokkia. En ostanut lippuja, mutta mennään silti fiilistelemään
Nellamaija: Tämä kuumeilu tekee kyllä ihmisestä ihan omituisen. Sitä tulee seurattua omaa kehoa tarkkaan, (lue: välillä vähän liiankin tarkkaan) ja on sekaisin kokemistaan oireista. Jaksuja!
Piinailijoille peukkuja bdbdbdbd ja plussatuulia +++++++++ (puhaltelee innoissaan)
Negan saaneille pahoittelut, mutta ei anneta sen vielä lannistaa. Yritetään tsempata, kunnes täti tulee vierailulle, JOS tulee.
Tosiaan tänä viikonloppuna on täällä Ilosaarirokki ja olis tarkoitus lähteä vähän fiilistelemään. Tätä varten pitäisi varmaankin tehdä se toinen testi, jotta tietää, että saako jättää viinat narikkaan, vai voiko vetää pään täyteen negan vuoksi.
Mukavaa alkavaa viikonloppua enskat!
Tuisku kp 39/34
Meillä molemmat on aika pitkiä, mutta silmät on eriväriset ja hiukset samoin, eli mitä vaan voisi olla luvassa sen suhteen. Ehkä enemmän kuitenkin vaaleaa kuin tummaa. Meidän kauhuskenaario (vähänkö nauroin tuota LinneaBorealiksen karvajuttua!) taas on lapsiparan hampaat, kun meillä molemmilla on legot ihan vinksallaan. Hyvä kun edes suuhun mahtuvat! Hammaslääkärillä siis päästäisiin varmasti ravaamaan! :)
Viikonloppuja!
T: Meriheppa (33/31-38)
Jostain syystä kone teki minun hymiöistä :) kysymysmerkkejä, joten pahoittelen sekaannusta.
Sählä Tuisku
Melkein koko päivä kulunut enkä ole ehtinyt viestin viestiä kirjoittaa. Ihmeellistä. Olen yrittänyt (HUOM! yrittänyt) vähän siivoilla, kun huomenna on tulossa tuttuja talkoisiin tuohon pienenpienelle takapihalle, mutta laiskottelun puolelle siivous on mennyt. Jospa sitä ryhdistäytyis ja kaivais imurin kaapista... Kirjoittelen nyt kuitenkin rauhassa, antaa villakoirien vielä nauttia viimeisistä hetkistään.
Emma: Superonnittelut ovisplussasta!
Killa: Tämä on juuri se kierto, kun ovistikut ovat kaapin hyllyllä lomailemassa. Edellisessä maxikierrossa en ovista onnistunut löytämään, joten tästä (ja siitä munis-lausunnosta) lannistuneena vippasin tikut kaapin perälle. Oviksen olemassaolosta tai sen ajankohdasta ei siis ole nyt tietoakaan eikä sen myötä luteaalivaiheen kestostakaan. Nyt harmittaa. Paitsi, että luultavasti olisin ovistakin alkanut metsästää aikaisempien kiertojen mukaan ja myöhästynyt totaalisesti. No, elämä jatkuu... Pidän sulle hurjan paljon peukkuja!!!
Yedo: Toivottavasti tämän päiväinen lääkärikäynti on sujunut hyvin. Kiitos kp-tarjouksesta! Jos kierto lyhenee vielä tästäkin, niin mielelläni otan vastaan muutamia ylimääräisiä päiviä ;).
Peipposkalle antoisia hetkiä hyttysten ja punaviinin keskelle.
Oon@lle piinailuintoa!
Ninnuliina: Arka haamuko siellä roskiksessa piilottelee... Odotan uutta testitulosta ja toivon plussaa sinullekin.
Naksu: Kiva kuulla, että olette saaneet asiat selvitettyä. Kuten itse sanoit, olet onnekas kun sinulla on tuollainen mies. Pitäkää huolta toisistanne. Ai, olit käynyt Tammerfestit katsastamassa? Taisi olla hyvä ilta?!? Multa jää ne kekkerit tänä vuonna kokonaan väliin, mutta ennen siellä tuli käytyä ahkerammin. Omat juuret kun on syvällä Tampereen mullassa.
Nellamaija: Kiitos voimahalista. Niitä kyllä tarvitaan.
Terkkuja ja vilkutuksia kaikille niillekin enskoille, joita en erikseen maininnut. Olette oikein mukavaa kuumeiluseuraa, myös pettymysten hetkellä.
Gallup: Me ollaan molemmat miehen kanssa tällaisia ihan taviksia. Molemmilla on luonnostaan tavallisen ruskeat hiukset ja siniset silmät. Ei siis mitään kovin eksoottista verta... Luultavasti lapsemme tulee olemaan samanlainen tavis. Toivoisin lapsen kuitenkin perivän mieheni ruumiinrakenteen, koska hän on mieheksi melko pitkä ja sellainen siroluinen, ei kuitenkaan mikään kukkakeppi. Itse olen vähän tällainen teletappi-tyyppi eli lyhytjalkainen ja tasapaksu. Niin, ja miehelläni on aivan ihanat luonnonkiharat, jos vaan antais hiustensa kasvaa. Nekin toivoisin pienokaisellemme (ainakin sille iki-ihanalle pikkuprisessalle) enkä tällaista luonnonpiikkitukkaa.
ON: Täti otti ilmeisesti sitten jonkun kaverinsakin mukaan, kun on oikein kunnon kahvikutsut käynnissä. En muista koska olisin lämpötyynyä vatsallani pidellyt ja kivusta kippurassa kulkenut. Eikä täti hiippaillut varovasti ovenraosta kuten yleensä vaan tuli sitten oikein vauhdilla. Kumpa älyäisi sitten lähteä samanlaisella vauhdilla ja mielellään pikapuoliin. Jatkan tätien kestitsemistä ja palaan tänne luultavammin vasta maanantaina.
Hauskaa viikonloppua kaikille!
-desejo
[color=red]Meitillä netti toimii taas, selasin pinot nopsaan läpi, joten en nyt kommentoi mitään kun ei paljoa jäänyt mieleenkään... [b]Ninnuliinan[/b] roskishaamua kyllä jännään mukana, muuttuuko alkuviikosta sit ihan oikeaksi plussaksi... ;)
Täti tuli kyläilemään ihan yhtäkkiä ilman ennakko varoituksia... Kp 30/30 muuttui nyt siis kp 1/30:ksi. Just kun rupesin jo miettimään että joko siellä on tulokas vaikka ei olla tässä kierrossa edes varsinaisesti yritetty, kun viime kierto jäi kuitenkin vain 26 päiväiseksi, mutta noup. Mutta, täten ilmoitan, että tästä kierrosta [b]ALKAA TAAS IHAN OIKEA YRITYS![/b]
[b]Galluppiin[/b] vastailen: ollaan tosiaankin mietitty humoristisesti minkälaisia [u]ei oikeasti[/u] meidän lapsista toivottais... ja naurettukin niin että vedet valuu silmistä! Ollaan nääs mieheni kanssa melkeimpä toistemme vastakohdat niin ulkonäöllisesti kuin luonteenpiirteiltämmekin. Mutta kai se on niin että vastakohdat täydentää toisiaan! Vaikka ollaan molemmat horoskooppimerkiltä neitsyitä ja jostain olen lukenutkin että neitsyt ja neitsyt ei muka sovi yhteen?! Ollaan tässä jo kuitenkin 6-vuotta kohta samassa matkassa oltu, joten p**kapuhetta... :D [b]Tästä muuten uusi gallupin aihe![/b] Mitäs horoskooppimerkkiä edustatte puolisonne kanssa?
T:Titi[/color]
Ai minäkö riippuvainen? No pitää varmaan myöntää, niin kuin muutama muukin, että tulee täällä kyllä melkoisesti oltua ja kiinnostuneesti aina tulee luettua muiden kuulumiset.
Titiuu: mukava, kun sait netin kuntoon ja pääset taas kuumeilemaan kanssamme. Harmillista, kun täti pyrähti paikalle, mutta eikun intoa uuteen kiertoon ja paljon +++ tuulia.
Heips Desajo! *vilkuttaa*
Enskariippuvainen Tuisku
teille pettymyksen!!!! puhdas nega tärähti. MUTTA en menetä vielä toivoani
oireet vahvasti viittaavat raskauteen, joten odottelen tonne ensiviikolle, ja sitten uutta testiä kehtiin, eli HUOLI POIS!! :) :D :D!!!!! '
kp 32/ 28....>
mulla on asenne muuttunu siitä lähtien ku itku kurkussa odottelin 2 viikkoa plussaa, mutta miinusta tuli vaan. olis kait pitäny käydä lääkärissä, mutta se jäi, eli, eli.. tässä vaan katsellaan, onnelks on niin paljon tekemistä että ei kerkeä aatella mitään.
KOhta pitäis alkaa älytön siivoaminen, ku paras kaveri tulee KAUKAA meille viikonlopuks.. ihanaa... :D :D joku kehu rautahermoksi minua... hmm.. .heheh..
mutt kiitos kanntustuksesta kaikille...!!!!!!!!!! UUDEN testin teen... ti-ke ellei ihana TÄTI tule käymään!!!
Halauksia kaikille, ja viikonloppuja!!!
<3 ninnuli