Pre-Seed liukaste
Onko kukaan täällä käyttänyt tuotetta tai käyttääkö parhaillaan?
Oma tilaus saapui tänään ja olisin mielelläni kuullut kokemuksia muilta :)
http://www.preseed.co.uk/main.html
Kommentit (8)
mutta eipäs ole kyllä tullut mieleenkään, että normaali liukkarit vois haitata vauvapuuhissa! Hieno keksintö tuollainen, jos olisi tällä hetkellä liukasteelle tarvetta niin ehdottomasti kokeilisin tuota :)
Toiset liukkarit tosiaan tuhoaa siittiöitä ja toiset saattaa muuten vaan haitata niiden liikkumista.
Meillä on liukkarille tarvetta kun tuo mies on niin *köh* " suuri" joten avuksi laitan ettei tule nirhaumia :DD
Purkin kyljessä ei lue mitään. Mikä EI varmasti tuhoa?
itsekin kun liukkaria joudutaan ilman kumia käyttämään et vaik meillä kyljes lukee ettei tuhoa siittiöitä, niin mietin et jos ne on ihan tahmassa niin miten jaksavat toimia... No yks lapsi on tästäkin huolimatta jo saatu maailmaan, joten yritämme vielä tämän kanssa, mut jos alkaa tärppi kauan viipyä pitänee vaihtaa " salvaa" .
Siinä lukee " Not a contraceptive" eli ei ehkäisyväline.. tms. Älyttömän hyvä liukkari, ei sellaista jänkkiä kuin jotkut kaupasta ostetut. Ostin naistenmessuilta " seksikaupan" edustajalta.
Ykkösen yrityksen aikaan meillä oli käytössä muistaakseni Glid-niminen liukkari. Sekään ei siis estänyt raskaaksituloa.
Ceridal-öljyä voi myös käyttää liukkarina. Sitä saa apteekista. Sehän on hyvä myös oman ja vauvan ihon rasvaamiseen jne. Miehen mukaan negatiivisena puolena tuntoherkkyyden väheneminen.
ja kyljessä luki et ei tuhoa siittiöitä. Mut siitä en sit tiedä et kuinka tahmaiseksi ne tekee. Mutta kuten jo viestissäni mainitsin, niin yksi lapsi on jo tuota käyttäen saatu aikaan ;)
:)