Koomikot -ohjelma
Mitä mieltä?
Ärsyttää noi pierujutut joka jaksossa.
Kommentit (9)
Eikö siinä vain elämää -ohjelmassa kuitenkin jokainen laulaa luritellut? Tuossahan ei tapahdu mitään, osa porukasta esittää yhden parin minuutin esityksen, ja muuten vaan pieru hahhhaaahaa pieru sä olet mahtava ja kiva pieru hahaha, mä en käsitä miten niin sisällötön ohjelma saadaankin venytettyä noin pitkäksi.
Kotimaiset viihdeohjelmat on muuttuneet vuosi vuodelta ala-arvoisemmiksi, ei mitään viihdyttävää sisällöissä, joko keskinäistä hauskanpitoa tv-studiossa, päällenaurettua tai jotain sisäpiiriläppää, en tajua, onneks telkkari pysyy kiinni ja kesä tulee, suurimman osan kanavista vois lopettaa kokonaan
Joo, pierua, ky*ää per***en ja ties mitä. Hahhahhaa, valtakunnan arvostetuimmat koomikot.
Todella väsynyttä, niin väsynyttä juttua ja koomikoiden toinen toistaan kehumista toisilleen, aivan kuin ohjelmaa ei olisi katsojalle tehtykään
[quote author="Vierailija" time="05.05.2015 klo 21:56"]
Todella väsynyttä, niin väsynyttä juttua ja koomikoiden toinen toistaan kehumista toisilleen, aivan kuin ohjelmaa ei olisi katsojalle tehtykään
[/quote]
Tyypit eivät taida edes tuntea toisiaan/toistensa töitä, ja sitten istutaan pöydän ääressä koko ajan kehumassa "Sun lähellä on niin helppo ja silleen hyvä olla, varmasti sun jututkin on tosi hyviä" tjsp.
En oo katsonut tätä, mutta pidin vain elämää-ohjelmasta, niin onko tämä samnalainen ohjelma kuin se?
[quote author="Vierailija" time="05.05.2015 klo 22:27"]
En oo katsonut tätä, mutta pidin vain elämää-ohjelmasta, niin onko tämä samnalainen ohjelma kuin se?
[/quote]
On vähän samankaltainen, mutta paljon laimeampi ja teennäisempi.
Onhan tämä nyt niin älytöntä perseennuolemista koko ohjelma, että tuollainen mielistely tekee ohjelmasta tylsän. Kuka jaksaa tuollaista perseennuolentaa katsoa noin tunnin putkeen.
No ainakin se viidakon laki on tullut todistetuksi paikkansapitäväksi, et melkein kaikki koomikot ovat ihan hirveitä tylsimyksiä siviilissä.
Helevata, kun olis aikoinaan tehty sellainen ohjelma, jossa olisi olleet Tarmo Manni (homoseksuaali Jumalan Armosta), Hannes Häyrinen (the ultimate crumpy old man) ja Leif Wager (pirun hieno elämä). Ne muistelemaan vähän menneitä...olivat kyllä sanavalmiita, älykkäitä ja ironisia. Manni joskus ilkeä, Häyrinen häijy, Wager hienostuneen ironinen loppuun asti. Hauskimmat näyttelijät kyllä.