miksi niin moni täällä katkeria yksinhuoltajille?
Kun lukee viestejä, suurinosa haukkuu yh:ta miestenviettelijöiksi jotka vievät perheellisiä miehiä.
Tavallsia ihmisiä yksinhuoltajatkin ovat ja uskoisinpa, että ravintoiloissa pyörii enemmän epätoivoisia lapsettomia sinkkuja miesten perässä kuin yksinhuoltajia.
Onko naimisissa olevat naiset kateellisia yksinhuoltajille heidän vapaistaan ja siitä, että ovat uskaltaneet ottaa sen askeleen pois huonosta parisuhteesta?
Toki osa saa valtiolta tukia, mutta kyllä niitä saa myös ihan tavalliset ydinperheet. Sama juttu oloissa, huonoja oloja löytyy varmasti yksinhuoltajilta jotka juovat ja ovat työttömiä, mutta samaa löytyy myös ydinperheistä!!
Kommentit (2)
Mä luulen että nuo monilla yksinhuoltajilla olevat vapaat viikonloput ovat harvinaista herkkua monille perheellisille...ainakin meillä oli avioliiton aikana.
ja ne yh:n tuet eivät mitään hääppöisiä ole..lapsilisään 36e korotusta ja elatustuki..joka sekin yleensä vain minimi 118e kk...eipä noilla tuilla paljoa juhlita...ja tunnen kyllä paljon perheellisiäkin naisia jotka iskevät varattuja miehiä baareissa...mutta kai yht on helppo syyllistää kaikesta...terveisin ex yh