Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Markkinat kertovat totuuden

Vierailija
08.08.2014 |

Täällä on ollut melko ylikuumenneita keskusteluja siitä, minkäkokoiset rinnat, millainen kroppa, hiukset jne ovat miesten mieleen. Kuten tiedetään markkinahintoihin tiivistyy informaatio, ja the Economistin artikkelissa tällä viikolla on erään nettisivuston keräämän datan pohjalta selvitetty prostituoitujen hintoihin vaikuttavia tekijöitä. Tulos: vartalonmalleista atleettinen saa selvästi parhaat rahat, sitä seuraavat hoikka, laiha, keskiverto ja erilaiset pulleuden asteet (baby fat, flabby, heavy, very fat). Hiusten väristä aito vaalea on suosituin, sitä seuraavat vaalennettu, ruskea, punainen ja musta. Hiusten pituuksista pitkähiuksiset ovat kalleimpia, joita seuraa olkapäiden alle ulottuvat, olkapäihin ulottuvat, ja leukaan ulottuvat. Rinnankoosta kaikken suosituin eli kallein on D kuppi ja yli. C on seuraavaksi kallein, sitten B, A ja lattea rinta.

Tämä ei tietenkään tarkoita, etteikö joku voisi pitää eniten lattarintaisesta ja lihavasta (ja varmasti pitääkin), mutta *suhteessa tarjontaan korkein kysyntä* on noilla stereotyyppisillä ominaisuuksilla varustetuilla naisilla (esim suomessa, jossa aitojen blondien tarjonta on suurempaa siitä saatava hintapreemio olisi ehkä pienempi).

Tämä ei myöskään tarkoita sitä, että kenenkään pitäisi arvioida itseään noilla kriteerein tai että ne määrittäisivät ihmisarvon, tai että isorintaisia blondeja fanittavat miehet olisivat rehellisempiä tai edes muodostavat pysyvämmät ihmissuhteensa noilla kriteerein. Mutta sen nuo luvut mielestäni kertovat, että puhtaasti ulkonäköä arvioitaessa nuo ominaisuudet ovat miesten taholta verrattain kysyttyjä.

Seksipalveluksista kallein oli kimppa kahden naisen kanssa (siis naista kohden laskettuna), sen jälkeen kimppa useamman miehen kanssa (per naisprostituoitu), sen jälkeen ejakulaatio suuhun nielemisellä ja oraaliseksi ilman kondomia, suudelma, ruoskinta, ejakulaatio sylkemisellä, heavy S&M, oraaliseksi kondomilla ja anaaliseksi. Anaali on siis halvin ekstrapalvelus.

 

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän kuusi