helpmee
Ensiks sanon vaa et ei tartte tulla tänne haukkuu tai sanoo provoks.Ja en ole pervo poika vaan ihan teinityttö. Mut mieti vaa ku mul o menkat ja piä vaa niiku tamponnei en tykkä niist räteist,nii mite te teette yöllä jos nukutte yli 8 tuntii? Mä ainaski viikoloppuna nukun hyviki yli 10 h enkä takuulla herää mihinkää kelloihi. Ja side on nii epämukava piettävä että sitä en mielellää piä nii haittaako se jos yöllä pitää sen yli 8 h? Vai mite te ootte tehny? T: 14 tyttö.
Kommentit (6)
[quote author="Vierailija" time="06.09.2014 klo 22:26"]Voi pitää yöllä 8 tuntia, kunhan muistaa vaihtaa heti herättyä :) itse pidän kyllä öisin sidettä, ihan ohivuotojen takia.
[/quote]nii mutta voiko yli 8 tuntia?
Mäkin pidin aina yöllä. Illalla vaan hoin mielessäni esim. "Herää neljältä, herää neljältä.." ja aina heräsin suurinpiirtein siihen aikaan mitä olin hokenut ja kävin vaihtaa tamponin. Nyt ei enää tarvi ku kierukka ja vuodot vähentyneet..
Olen pitänyt tamponia yli 8h yön ajan ilman mitään ongelmia. En tietenkään suosittele, ikinä ei tiedä mitä voi tapahtua.
Kuukuppia voi pitää 12 tuntiin asti.
mä pidän aina koko yön ja ei oo käynyt piwnessä mielessäkään vaihtaa sitä kesken unien. Ei ole niin tarkkaa :)
Voi pitää yöllä 8 tuntia, kunhan muistaa vaihtaa heti herättyä :) itse pidän kyllä öisin sidettä, ihan ohivuotojen takia.